Kasa üstündeki tozları süpürge fırçası ile çekmek

Yer
İstanbul/Ataşehir
Kasanın üstündeki toz filtresini çıkarıp altında bulunan kasaya ait hava deliklerindeki tozu süpürge ucuna fırça aparatı takarak temizledim.
Süpürgenin gücünü kısmıştım, neredeyse en düşük vaziyette çektim. Bu kısmı en iyi bu şekilde mi temizlemek gerekli?

Son olarak kasa arkasındaki anakarta ait USB girişleri vb. tüm girişlere fön makinesinin soğuk tarafıyla hava tutmak iyi olur mu?

Eleştiriye açık ve önerileri beklemekteyim.

Kasanın üstündeki toz filtresini çıkarıp altında bulunan kasaya ait hava deliklerindeki tozu süpürge ucuna fırça aparatı takarak temizledim.
Süpürgenin gücünü kısmıştım, neredeyse en düşük vaziyette çektim. Bu kısmı en iyi bu şekilde mi temizlemek gerekli?

Son olarak kasa arkasındaki anakarta ait USB girişleri vb. tüm girişlere fön makinesinin soğuk tarafıyla hava tutmak iyi olur mu?

Eleştiriye açık ve önerileri beklemekteyim.
Tozlar süpürge ile temizlendiyse bu yöntemi kullanmaya devam edebilirsin, bir problem yaratmaz.

Süpürge genelde kasa içindeki tozları çekmek için yeterli gücü üretmez, tozun tam üstüne tutmanız gerekecektir. Fön makinesi çoğu kişinin uyguladığı yöntemdir diye düşünüyorum. Yalnız evin içinde yaparsanız evi toz doldurursunuz. Balkonda filan yapın. USB girişlerinden değil de yan kapağı açıp yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Soğuk tarafını tutarsan bir problem olacağını sanmıyorum ama girintiler küçük olduğu için fazla etkili temizleyemez. Temizliğe çok düşkünsen kompresör almanı öneririm.

Tamam hocam, hiç uğraşmayayım en iyisi.
Zaten çok da bir toz yumağı yok.

Kasa önünü açık vaziyette kullanıyorum, fanlarda toz filtresi takılı vaziyette. Ön cam hava akışını engellediği için böyle bir yöntem bulmuştum.

Fön makinesi ile kasanın ön kısmının sağını, solunu,
Altını, üstünü hava tutarak temizledim.

Üst bölümdeki hava deliği olan kısmıda bağsettiğim gibi süpürge ve fırçası ile temizledim.

Gayet yeterli diye düşünüyorum.
Ayrıca ön kısmı fön makinesi ile temizledikten sonra kontrol ettim, fanlar dönmedi. Hava tutarken fanların dönmemesi gerekli diye duymuştum. O yüzden kontrol etmek istedim.

Fanlar dönmüyor toz filtresi olduğu için, fakat dönerse ne gibi bir zararı olabilir? Gerçi fön makinesi o kadar yüksek hava gücü üretemiyor.

Geri
Yukarı