Kasa üstüne fan nasıl takılır?

Birinci resimdekini güç kaynağından gelen HDD güç kablolarından birisine takın.
Resimde işaretlediğim 1 numaralı soketler en son resimde tutuğun kutuya.
Resimde işaretlediğim 2 numaralı soketler fan çoklayıcı ya da anakartında SYS fan soketi yeterince varsa o soketlere.

Hocam dediğiniz gibi çoklayıcıyı böyle taktım. SYS fan doluydu kasanın fanlarından dolayı. O soketi çıkartıp çoklayıcıyı taktım. Fanları fotoğraftaki gibi taktım ama zaten çoklayıcıya SYS fandan çıkartığım kasanın soketi girmiyor haliyle kasanın fanları çalışmıyor. Ve yeni fanların fanları dönmüyor taktığım 2 fanın sadece 1 inin LED yanıyor 2 side dönmüyor.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Sorun acaba kasanın fanlar rgb benim aldıklarım argb olduğu için mi nasıl bir yol izlemem lazım anlayamadım. Kasa fanını bağlasam yenileri bağlayamıyorum. Yeni bağlasam kasa fanını ne almam lazım

Hocam dediğiniz gibi çoklayıcıyı böyle taktım. SYS fan doluydu kasanın fanlarından dolayı. O soketi çıkartıp çoklayıcıyı taktım. Fanları fotoğraftaki gibi taktım ama zaten çoklayıcıya SYS fandan çıkartığım kasanın soketi girmiyor haliyle kasanın fanları çalışmıyor. Ve yeni fanların fanları dönmüyor taktığım 2 fanın sadece 1 inin LED yanıyor 2 side dönmüyor.

Eki Görüntüle 1224952

Eki Görüntüle 1224953
Eki Görüntüle 1224959
Sorun acaba kasanın fanlar RGB benim aldıklarım ARGB olduğu için mi nasıl bir yol izlemem lazım anlayamadım. Kasa fanını bağlasam yenileri bağlayamıyorum. Yeni bağlasam kasa fanını ne almam lazım.

Anakarttaki SYS fan soketine ne bağladın orasını tam anlayamadım.
Her fanda iki kablo var kutuya olanlar ARGB yani LED'ler için diğeride fan motorunun dönmesi için.
ARGB'leri kutuya bağladın.
PSU'dan SATA güç kablosu ile güç verdin.
Sonrada fan çoklayıcı kutudan çıkıyor demiştin bu çoklayıcı ile de fanların motoruna elektrik verdin hepsi bu.

Anakarttaki SYS fan soketine ne bağladın orasını tam anlayamadım.
Sys fanda kasanın fanlarının soketi bağlıydı. Onu çıkartıp çoklayıcının soketini taktım. Ama yinede yeni fanlar çalışmadı. Soketi çıkartığım ve çoklayıcıya uymadığı için kasanın fanlarıda çalışmadı. Hocam kasa rgb yeni fanlar argb olduğu için bi sıkıntı yaşıyorum şu an galiba
Anakartın şeması bu
4B33E05D-4D71-4B21-B126-BBE0BCE07750.png

SYS fanda kasanın fanlarının soketi bağlıydı. Onu çıkartıp çoklayıcının soketini taktım. Ama yine de yeni fanlar çalışmadı. Soketi çıkartığım ve çoklayıcıya uymadığı için kasanın fanları da çalışmadı. Hocam kasa RGB yeni fanlar ARGB olduğu için bir sıkıntı yaşıyorum şu an galiba.
Anakartın şeması buEki Görüntüle 1224969

Anakarta kutudan bir şey takmayacaksın hocam.
Zaten kutuya elektriği sata kablosu ile veriyorsun bir daha ne takıyorsun anakarta?

Sen anakarta kasanın fanlarını bağla.
Kasanın ARGB'ya da RGB olması ile alakalı bir sorun yaşamıyorsun sen.
ARGB kontrolcüye hem SATA ile hem de SYS fan soketinden elektrik vermişsin.

Elinde şöyle bir ürün var mı?
Bunun adı fan çoklayıcıdır seninki gibi sistemlerde çoklu fanlara tek soket ile enerji verir.

Tamamdır hocam yaptım çoklayıcı soketinde bir tırnak gibi bir şey varmış ondan sokulmuyormuş fanlar çalıştı tek sıkıntı şu an yeni fanların rgb de bir sıkıntı var. Bunun sebebi nedir
image.jpg

Tamamdır hocam yaptım çoklayıcı soketinde bir tırnak gibi bir şey varmış ondan sokulmuyormuş fanlar çalıştı tek sıkıntı şu an yeni fanların RGB de bir sıkıntı var. Bunun sebebi nedirEki Görüntüle 1224983

Fanları sıralamasına göre tak ARGB kontrolcüye 1 - 2 - 3 soketleri kullanıp dene.
Ve kumandasından otomatik moda al.

Geri
Yukarı