Kasa ve anakart uyumu

Ahmet66300

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sorum olacaktı da.

Şimdi bu anakart aynaları aynı boyut mu oluyor? Her anakart her kasaya uyar mı?
ATX, mATX, Micro ATX, Mini ITX. Elimde eski bir kasa var 1155 pine geçmeyi düşünüyorum. Aynı kasada ASUS P5K SE ve MSI G41M P33 Combo anakartları kullandım. Acaba bir sorun olur mu yeni anakart uyumu konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her anakart her kasaya uymaz hocam. Evet boyut oluyor. ATX en büyük anakart modelidir. anakart almadan önce kasanızın hangi boyuta kadar desteklediğine dikkat etmelisiniz.

Kasada 775 pin ATX ve mATX anakartları kullandım 1155 pin anakartın ayna tarafı sığarmı onu merak ediyorum.

Hocam, kasa modeli olmadan bilemeyiz. Fakat P5K-SE sığdıysa ATX bir kasa. Ayna boyutu olarak aynıdır. Fakat dikkat ederseniz slot sayıları artar. Kartın boyu uzar. G41 P33 Combo mATX bir anakart. P5K-SE ise ATX bir anakart. Kasa alırken ATX almak daha iyi olur.

Hocam, kasa modeli olmadan bilemeyiz. Fakat P5K-SE sığdıysa ATX bir kasa. Ayna boyutu olarak aynıdır. Fakat dikkat ederseniz slot sayıları artar. Kartın boyu uzar. G41 P33 combo mATX bir anakart. P5K-SE ise ATX bir anakart. Kasa alırken ATX almak daha iyi olur.

Hocam anakart ATX ikisi de kasanın içine sığar eminim ama ayna kısmı bana biraz uzun geldi aynası kasaya denk gelir mi?

Gelir hocam. ATX olarak her anakartı takabilirsiniz.

Geri
Yukarı