Çözüldü Kasa ve PSU birlikte alınınca ayrı ayrı mı geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpha Frozen

Hectopat
Arkadaşlar kasa ve PSU beraber satılan sistemler biliyorsunuz tek tek almaktan daha ucuza geliyor. Fakat benim aklıma takılan bir soru var, cevaplarsanız sevinirim.

Ürünü satın aldığımızda ayrı ayrı mı geliyor yoksa PSU kasanın içine yerleştirilip de mi yollanıyor?

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam linkin ekledim de bakar mısınız? Normalde kutusu olan bir güç kaynağı kendisi.

Diğer markalarda da olduğu gibi Corsair ürününü daha iyi bir şekilde pazarlamak için güç kaynağı ile monte bir şekilde kasa satışı yapıyor.
Kasada bulunan güç kaynağı ayrı olarak da satılabilen bir ürün ama fiyat olarak 100-200 lira kar ediyorsun hem firma bu kombinasyonla iyi bir satış yapmış oluyor.

Yani İtopya ayrı bir şekilde güç kaynağı alıp içine yerleştirmiyor. Ayrıca kullanılmış veya bozuk olduğu tespit ederseniz iade veya değişim isteyebilirsiniz.
Sıfır ambalajı dahi açılmamış ürünler oluyor gerçi ama kargo olayını düşünürsek belki.
Hocam linkin ekledim de bakar mısınız? Normalde kutusu olan bir güç kaynağı kendisi.

Diğer markalarda da olduğu gibi Corsair ürününü daha iyi bir şekilde pazarlamak için güç kaynağı ile monte bir şekilde kasa satışı yapıyor.
Kasada bulunan güç kaynağı ayrı olarak da satılabilen bir ürün ama fiyat olarak 100-200 lira kar ediyorsun hem firma bu kombinasyonla iyi bir satış yapmış oluyor.

Yani İtopya ayrı bir şekilde güç kaynağı alıp içine yerleştirmiyor. Ayrıca kullanılmış veya bozuk olduğu tespit ederseniz iade veya değişim isteyebilirsiniz.
Sıfır ambalajı dahi açılmamış ürünler oluyor gerçi ama kargo olayını düşünürsek belki.

Çözüm

Hocam son olarak egzoz fan olayını sormak istiyorum, normalde kasada egzoz fan bulunmuyor fakat güç kaynağı ile beraber satılan ürünün yorumlarında egzoz fanın da bulunduğunu söylemişler. Onu da mı Corsair'in kendisi yerleştiriyor?

Hocam son olarak egzoz fan olayını sormak istiyorum, normalde kasada egzoz fan bulunmuyor fakat güç kaynağı ile beraber satılan ürünün yorumlarında egzoz fanın da bulunduğunu söylemişler. Onu da mı Corsair'in kendisi yerleştiriyor?

Benim bildiğim kadarıyla genelde egzoz fan çoğu kasada bulunur ama mesela şöyle olur toplamda 3 fan var diyelim 1 tanesi egzoz fanı diğer ikisi kasanın ön fanları oluyor diye biliyordum. Maalesef her kasanın üreticisi farklı bu yüzden içerikleri de farklı yani kasanın bilgilerine bakmanız lazım kaç tane fan mevcut ve hangi konumlarda gerçi yerini değiştirebilirsiniz ama öyle tasarlamışlar bir bildikleri vardır elbet. Şimdi gelelim sizin kasanıza İtopya'da bulunan bilgilere göre 3 adet RGB fan mevcut diyor.

Screenshot_4.png

Lakin bir yorum 4 adet fan olduğu 3 RGB, 1 adet ise egzoz fanı olduğu söyleniyor.

Screenshot_6.png

Ayrıca güç kaynağı Full modüler modeliymiş ihtiyacınız olan kabloları kullanıp kablo karmaşasından da kurtulabilirsiniz.

Geri
Yukarı