Kasa ve PSU seçimi

Sisteminizi ve bütçenizi belirtin, yardımcı olalım.

Psu seçerken neye dikkat etmeliyiz demek istedim.
Başta 2500 TL civarı sonradan ekleme yapmak için ne çeşit PSU seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalite anlamı marka ismi olarak mı?
Ancak benim marka isimli şeylere alerjim var.
Şakayı geçelim mesela 600W bir PSU neden seçmeliyim onun yerine 500W bir psu alırım.
Bileşenlere göre mi seçmeliyiz yoksa sadece anakarta göre mi seçmeliyiz?

Kalite anlamı marka ismi olarak mı?
Ancak benim marka isimli şeylere alerjim var.
Marka olarak. Mesela Corsair, Evga ve Seasonic üst düzey kaliteli ama pahalı markalar, High Power, Aerocool, Silverstone ve Akasa orta düzey kaliteli ve bütçe dostu markalar, Frisby, Everest, Power Boost ise düşük kaliteli ve sisteme zarar verebilecek markalardır.

Şakayı geçelim mesela 600W bir PSU neden seçmeliyim onun yerine 500W bir psu alırım.
Bileşenlere göre mi seçmeliyiz yoksa sadece anakarta göre mi seçmeliyiz?
Güç kaynağı, sistem bileşenlerinin TDP (güç harcaması) değerine bağlı olarak alınır. İleriye dönük olması bakımından verimli ve W değeri yüksek bir PSU almak daha iyidir.

Ne eksik ne fazla donanımlarına yeterli Watt değerinde PSU seçmek gerekir. Eksik Watt PSU seçimi sisteminin dengesiz çalışmasına ya da hiç çalışmamasına, sistemi zamanla yükseltmeyi düşünenler hariç fazla Watt PSU ise gereksiz bütçe harcanmasına neden olur. İkinci dikkat edeceğin husus güvenilir marka, model seçimi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı