Kasa ve sıvı soğutucu RGB kiti ayrı ayrı mı takılır birleştirilir mi?

48ajan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, kafama takılan bir sorunu size danışmak. İstedim yeni bir kasa aldım ve yeni bir sıvı soğutucu aldım ama ikisinde de RGB'leri kontrol etmek için kiti ve kumandası var. Ben bunları ayrı ayrımı takacağım yoksa bir tanesini diğerleriyle mi birleştireceğim?

Kasa: Dark maxima v20.
Sıvı soğutucu: Gamepower-skadi-240-

Sıvı soğutma ARGB yazıyor ama nr kadar ARGB gamepowera güvenmiyorum. Kasa fanları da ARGB yazıyor, firmaların dediğine göre anakartınızda ARGB soketi varsa, anakartınız yazılımı ile çalışması lazım ama bir yazım yanlışı var gibi sanki RGB yazılması gerekiyordu çünkü ARGB tanımı daha farklı olması gerek. Zaten satın almışsınız deneyebilirsiniz. Kasadan çıkan kontrolcü ile sıvı soğutma fanları da ortak çalışmayabilir. Bu markalarda kesin bir şey söylemek zor.

Sıvı soğutma ARGB yazıyor ama nr kadar ARGB gamepowera güvenmiyorum. Kasa fanları da ARGB yazıyor, firmaların dediğine göre anakartınızda ARGB soketi varsa, anakartınız yazılımı ile çalışması lazım ama bir yazım yanlışı var gibi sanki RGB yazılması gerekiyordu çünkü ARGB tanımı daha farklı olması gerek. Zaten satın almışsınız deneyebilirsiniz. Kasadan çıkan kontrolcü ile sıvı soğutma fanları da ortak çalışmayabilir. Bu markalarda kesin bir şey söylemek zor.
İKİSİNİ AYRI AYRI TAKMAK DAHAMI SAĞLIKI

sistem de kulandığım anakartım bu

MSI B550M-A PRO AMD B550 Soket AM4 DDR4 4600(OC)MHz mATX​

İkisini ayrı ayrı takmak daha mı sağlıkı.

Olabilir, Gamepower gibi markalara pek güvenmediğim için ARGB kelimesini neye göre yazmışlar bilmiyorum. En iyisi YouTube'dan bakın, diğer insanlar neler yapmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı