Kasa Yere Düştü Ne Yapmam Gerek?

AhmetEfee

Hectopat
Biraz önce, etrafımda döneyim derken kolum kasaya çarptı ve kasa devrildi. Parkede delik gibi bir şey oluştu. Kasadan parçalar kırıldı ve bir ayağı kırıldı. Geri kalan bileşenler sağlam gibi görünüyor. Ne yapmam lazım?

Ayak çok fazla oynuyor. Yapıştırayım mı?

Yapıştırmamanın hiç bir faydası yok. Tabi ki de yapıştır yani hocam.

Ayaktan daha önemlisi bileşenlerin şu anki durumda. Bileşenleri kontrol etmelisin. (Özellikle HDD, Anakart ve İşlemci)

Geriye bir tek ekran kartı kaldı zaten sen onu da kontrol et bari elin değmişken :)

Stok fan

Nasıl kontrol edeceğim?

HDD:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU ve Genel Performans:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

HDD:

CPU ve Genel Performans:

Tamamdır hocam.
Hocam benim HD Tune Pro açılmıyor ''tamam'' tuşuna basıyorum ve kapanıyor.
Test sonucu
HDD:

CPU ve Genel Performans:

Ekran Görüntüsü (957).png
Hocam bir sorun falan var mıdır? Bilgisayarınız beklentilerin altına performans gösteriyor diyor.

Son düzenleme:
Anladım kardeşim bir şey demek istemiyorum ama ben sana güzelce anlatıyorum verdiğin cevaba bak ayıp değil mi?

Tamam yaşın küçük ama insanları aşağılama hakkın bulunmuyor o yüzden rapor lütfen.

Anladım kardeşim bir şey demek istemiyorum ama ben sana güzelce anlatıyorum verdiğin cevaba bak ayıp değil mi?

Tamam yaşın küçük ama insanları aşağılama hakkın bulunmuyor o yüzden rapor lütfen.
Hocam Türkçesi derken çeviri olduğunu sonradan gördüm. Her insanın İngilizcesi güzel olacak diye bir şey yok. Özür dilerim.

Tamamdır hocam.
Hocam benim HD Tune Pro açılmıyor ''tamam'' tuşuna basıyorum ve kapanıyor.
Test sonucu

Eki Görüntüle 897633Hocam bir sorun falan var mıdır? Bilgisayarınız beklentilerin altına performans gösteriyor diyor.

Şu an testlerden anladığımız kadarıyla bir sorun gözükmüyor hocam. Yani donanımsal olarak alınan hasar yazılımsal hataya dönüşmemiş. Demekki şanslıymışsın biraz diyebiliriz.

Kasandaki her bileşeni gözünle iyice bir kontrol et. Şu an bir sorun gözükmese de belli bir zaman sonra fanlarda falan sorun gözükebilir belki, garanti varsa ona yollayabilirsin.

Uzaktan yapabileceğim yardım bu kadar hocam, kolay gelsin demekten başka bir şey kalmadı benim için :)

Şu an testlerden anladığımız kadarıyla bir sorun gözükmüyor hocam. Yani donanımsal olarak alınan hasar yazılımsal hataya dönüşmemiş. Demekki şanslıymışsın biraz diyebiliriz.

Kasandaki her bileşeni gözünle iyice bir kontrol et. Şu an bir sorun gözükmese de belli bir zaman sonra fanlarda falan sorun gözükebilir belki, garanti varsa ona yollayabilirsin.

Uzaktan yapabileceğim yardım bu kadar hocam, kolay gelsin demekten başka bir şey kalmadı benim için :)
Çok teşekkür ederim. Bu forum da olmasa vay halimize! :)

Geri
Yukarı