Kasa Yüzeyinde Oluşan Akım Sorunu

CpLScarlet

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. 1 hafta önce kasanın arka kısmına, yani kasanın yan kapaklarını açmak için kullanılan vidalara elledim ve elim hafif çarpıldı. Ben de herhalde bir kablo kasaya değiyor ondan oluyordur diye kasayı açtım, güç kaynağım modüler olduğu için pek kablo yok. Sadece 2. ekran kartı için olan kablo, o da kasaya değiyordu. Onu içeri aldım sorun çözüldü. Ama kolum değdiği zaman kolumdaki tüylere hafif bir elektrik akımı geliyor. Sizce sebebi nedir? Evimizdeki elektrik hattı çok kalitesiz, önceki bilgisayarım fazla voltaj geldiği için anakart yanmıştı. Harici UPS alana kadar idare edeceğim sorun hatta ise.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır normal değil. Kasanızda elektrik kaçağı olabilir. Başka bir PSU ile deneme şansınız var mı? Yoksa akım korumalı priz ve UPS alarak sisteminizi güvence altına alın. Olan sadece sisteminize değil, sizede olabilir. Allah korusun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı