Kasa'da şase olduğu nasıl anlaşılır ve nasıl şase'si alınır ?

Şatdawn

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ilk olarak kasa'da şase olduğunu nasıl anlarım ? Mesala kasanın powersw kablosu var ben onu koparttım kabloları birbirine değdirerek çalıştırıyorum fakat kablo'nun tek ucunu kasa'nın altına değdirince bile kasa çalışıyor ? Ha birde şase varsa o şase nasıl alınır ? Şase'den kastım elektrik kaçağı.

uzalan

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
kartepe
Kimse bilgi sahibi değilse yazmaması normaldir. Şase gövdedeki eksi kutuptur, araçlarda da aynıdır. Eksi direk kasaya verilir. Bilgisayarda da aynı mı bilmiyorum ama sen kabloyu kasaya deydirince gerekli enerjiyi alıyordur, tabi artı olması gerekiyor onun ama demekki eksiymiş. KArışık bir durum, fazla kurcalama yakarsın PC'yi... Bunu yapmadaki amaç nedir?

KS
Ş

Şatdawn

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Ya abi şimdi kasa'da şase varsa yeni kasa alacağım yoksa boşa almayım. Anakartta olabilir mi şase ? Pc'yi ilk aldığım gün taktım montaj ettim pc çalışmamışdı. Altına kağıt serdim tak diye çalıştı. Anakart şase yapmış olabilir mi ?

uzalan

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
kartepe
Kasa ile anakartın arasına fotoğraftaki parçaları taktın mı?

uzalan

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
kartepe
Anakartın arkasında kasaya temas eden yer varmıydı? Anakartın kasaya teması ile alakalı olmayabilir. Yanlış birşey yapmış olamaz mısın? Anakartın arkasına kağıt kyduktan sonra da doğru yapıp farketmemişsindir belki...

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Şuan size bir sorun yaratıyor mu ? Durup dururken kasa kapanıyor mu ? Veya kasayı hareket ettirince kapanıyor mu ?
Cevap hayır ise sorun aramadan, kullanmaya devam edin. Ancak cevap evet ise

Sistemi en baştan sökün ve sadece temel parçaları takın ve kontrol edin. Olmadı farklı bir PSU ile deneyin.

KS
Ş

Şatdawn

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Kapanıyor işte. Baştan taksam'da halen hareket ettirince kapanıyor.

Haluk Sekendiz

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Konya
Kontrol kalemini kasaya temas ettirin. Işık yanıyorsa kaçak vardır.

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Kısa devre yapıyordur. Açıkta duran bir kablo var mı ? Zamanında ben de yaşadım o sorunu. Ağzı açık fan kabloları falan var mı hiç ?

Yukarı