Çözüldü Kasada statik elektrik tespiti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
20
Merhabalar. PC'yi kapattığım zaman PSU'nun şalterinden de kapatıyorum. Hatta sonrasında prizden dahi çekiyorum. Sistemde hiçbir güç olmamasına rağmen, fark ettim nadiren klavyenin ışıkları yarım saniye kadar yanıp sönüyor. Yanıp sönmesi çok kısa sürüyor. 2-3 defa yapınca klavyenin USB bağlantısını çıkardım. Sistemde statik elektrik olduğunu mu gösterir? Eğer varsa sistem bileşenlerini sökmeden statik elektriği boşaltmanın bir yolu var mı?

Merhabalar. PC'yi kapattığım zaman PSU'nun şalterinden de kapatıyorum. Hatta sonrasında prizden dahi çekiyorum. Sistemde hiçbir güç olmamasına rağmen, fark ettim nadiren klavyenin ışıkları yarım saniye kadar yanıp sönüyor. Yanıp sönmesi çok kısa sürüyor. 2-3 defa yapınca klavyenin USB bağlantısını çıkardım. Sistemde statik elektrik olduğunu mu gösterir? Eğer varsa sistem bileşenlerini sökmeden statik elektriği boşaltmanın bir yolu var mı?

Benim internette okuduğum bir yöntem işime yaradı kasanın arkasından gücünü kapat ardından başlatma tuşuna 5 saniye basılı tut statik elektrik boşalacaktır ben denedim ve oldu.

Hocam, ışığın yanması normal. Kondansatörler deşarj olana kadar yanabilir. Sıkıntı yok.

Yüksek RPM, ogulcan_dogann22, Enes3078, YENER999 teşekkür ederim cevabınız için. Kasa kapalı iken 4 5 defa bastım ve basılı tuttum. Sonrasında çok uzun bir süre gözlemledim ve klavyede ışık yanma gibi bir durum olmadı. Sorun çözüldü.

Aynen çözülür çünkü kasa kapansa bile içindeki statik elektrik klavye Mouse'a veya kulaklığa birkaç saniyelik güç verebilir verirse zaten statik elektrik var demektir o yüzden de o teknikle boşaltmak en iyisidir.

Geri
Yukarı