Kasada statik elektrik

AD1N0S

Picopat
Daha fazla  
1 ay önce aldığım Logitech G512 klavyemin metal yüzeyinden elektrik çarptığını hissettim. Sonrasında yaptığım denemeler ve gözlemler sonucu kasada statik elektrik olduğunu gördüm. Güç kablosunu kesip tuşa basma ve köprü görevi görerek statik elektrik boşaltma taktiklerini yapmama rağmen açıp kullanmaya başladığımda yine de statik elektrik birikiyor. Bağlı olduğu fiş ise tunçmatiğin sigortalı fişi. Galiba tek çarem sistemi parçalayıp tekrar toplamam gerekiyor. Fikir ve düşünceleriniz nelerdir?

Kasa da statik varsa en basit ihtimalle ekran kartina display sök tak yaparken cizirti yapacaktir. Arkadaşin dediği gibi sizin ellerinizde de elektriklenme olabilir. Bir deneyin display tak çıkar yapmayi.

Anakartın yükseltme vidaları tam ve takıldı onda sıkıntı yok bu display olayı çözüm olabilir mi gerçekten?
Kasa da statik varsa en basit ihtimalle ekran kartina display sök tak yaparken cizirti yapacaktir. Arkadaşin dediği gibi sizin ellerinizde de elektriklenme olabilir. Bir deneyin display tak çıkar yapmayi.
Çıkarıp takarken pek bir ses duymadım ama kasanın yanına elleyince elektriği hissedebiliyorum ama takıp çıkardıktan sonra şu anlık hissetmiyorum

Anakartın yükseltme vidaları tam ve takıldı onda sıkıntı yok bu display olayı çözüm olabilir mi gerçekten?

Çıkarıp takarken pek bir ses duymadım ama kasanın yanına elleyince elektriği hissedebiliyorum ama takıp çıkardıktan sonra şu anlık hissetmiyorum.

Garip kasayi sökmeden önce başka odalarda deneyin. Kesinlikle ellerinizi toprakla yıkayin. Bir de mümkünse başka biriside denesin sizinle.

Geri
Yukarı