Kasadaki bütün RGB'leri senkronize edebilecek anakart önerisi

• Konuyu başlatan MachL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 697
Bütçe
950

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi, kasamda 3 adet adreslenebilir RGB fan, 2 adet RGB RAM, 1 adet adreslenebilir RGB şerit bulunuyor, bunların hepsini senkronize bir şekilde kontrol edebileceğim AM4 anakarta ihtiyacım var ayrıca Palit RTX 3060 Dual ekran kartımın ışıklandırmasını da bunlar ile birlikte kontrol edebilir miyim? İyi sosyaller.

Fazla sayıda olan RGB donanımlar için çoklayıcı veya kontrolcüyle yapabilirsiniz. Anakartta RGB ve ARGB Header olması yeterlidir. RAM ve ekran kartı için de yazılımla kontrol edebilirsiniz. Örnek olarak Asrock B450 Pro 4 anakartta her ikisi de mevcut.

Fazla sayıda olan RGB donanımlar için çoklayıcı veya kontrolcüyle yapabilirsiniz. Anakartta RGB ve ARGB Header olması yeterlidir. RAM ve ekran kartı için de yazılımla kontrol edebilirsiniz. Örnek olarak Asrock B450 Pro 4 anakartta her ikisi de mevcut.
Eski anakartımdan olan B450 Tomahawk Max'de yoktu, öyle bir facia yaşamayayım diye sormak istedim. :D
Mevcut olan işlemciniz nedir?
Ryzen 5 3600.

Eski anakartımdan olan B450 Tomahawk Max'de yoktu, öyle bir facia yaşamayayım diye sormak istedim. :D

Ryzen 5 3600
Evet hocam. B450 Tomahawk Max kartta ARGB yok. Fakat dediğim gibi üst sınıf olan anakartlarda bile gördüğüm kadarıyla ikişer adet Header oluyor. Yani ekstra donanım kullanmak gerekiyor.

Ryzen 5 3600.
ARGB ihtiyacınız varsa Asrock B450 Pro 4 de alabilirsiniz.

Evet hocam. B450 Tomahawk Max kartta ARGB yok. Fakat dediğim gibi üst sınıf olan anakartlarda bile gördüğüm kadarıyla ikişer adet Header oluyor. Yani ekstra donanım kullanmak gerekiyor.
Anladım 1 tane olsun yeter çoklayıcım mevcut kasam ile birlikte gelen kontrolcüde, lakin ben hepsini anakart üzerinden kontrol etmek istiyorum.

Anladım 1 tane olsun yeter çoklayıcım mevcut kasam ile birlikte gelen kontrolcüde, lakin ben hepsini anakart üzerinden kontrol etmek istiyorum.
Tamamdır hocam. Kontrolcüden anakarta bağlantı yaparak yapabilirsiniz. Kumanda varsa MB tuşu ile kontrolü anakarta verebilirsiniz.

Geri
Yukarı