Kasadaki statik elektrik

sakal5323

Picopat
Normalde hiçbir sorun yoktu geçenlerde kasayı tamamen söküp parçaları temizledim, her sene yaptığım olay ama ilk defa böyle bir şey başıma geldi. USB girişleri olsun kasanın yan kapağı olsun dokunduğumda bir şey yok, fakat diğer elimle herhangi bir demire vs. dokunduğumda çarpılıyorum, çözümü nedir nasıl kurtulabilirim bundan?

Radaloa

Hectopat
Yer
Karabük
Kendini toprakladıktan sonra böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Çıplak ayakla betonda yürü veya plastik bir şeylere dokun. :)

wenX

Centipat
Normalde hiçbir sorun yoktu geçenlerde kasayı tamamen söküp parçaları temizledim, her sene yaptığım olay ama ilk defa böyle bir şey başıma geldi. USB girişleri olsun kasanın yan kapağı olsun dokunduğumda bir şey yok, fakat diğer elimle herhangi bir demire vs. dokunduğumda çarpılıyorum, çözümü nedir nasıl kurtulabilirim bundan?

Belki güç kaynağının kabloları kasaya değiyordur. Benim de oluyordu ara sıra. Güç kaynağından çıkan kullanmadığım kabloların ucunu bantladım. Saçma bir çözüm gibi görünüyor ama deneyin belki düzelir.

Radaloa

Hectopat
Yer
Karabük
Belki güç kaynağının kabloları kasaya değiyordur. Benim de oluyordu ara sıra. Güç kaynağından çıkan kullanmadığım kabloların ucunu bantladım. Saçma bir çözüm gibi görünüyor ama deneyin belki düzelir.

Akım kaçağı da olabilir, haklısınız.

KS
S

sakal5323

Picopat
Güç kaynağından sadece bir tane kablo fazlalık aklıma o geldi ama işe yaramadı priz değiştirdim yaramadı aklıma tek gelen şey kasayı tekrar söküp yeniden kablolamak ama uzun iş.

wenX

Centipat
Güç kaynağından sadece bir tane kablo fazlalık aklıma o geldi ama işe yaramadı priz değiştirdim yaramadı aklıma tek gelen şey kasayı tekrar söküp yeniden kablolamak ama uzun iş.
Bir de arkadaşın dediği gibi topraklayın kendinizi. Öyle deneyin.

Cirmen

Picopat
Ahh sorunlar hiç bırakmıyor peşimizi PC sorunlarını Allah düşmanıma vermesin kaç ay uğraşmıştım yeni sistemimde ki bulunan bir sorunla alakalı sonunda bir teknik servis çözmüştü :)

KS
S

sakal5323

Picopat
Dediklerinizin hiçbiri işe yaramadı bir fazla akım diye mikrofonumun cızırtısı da artıyor sinirlerim bozuldu.

Yukarı