Kasadaki titreşimin sistemin donmasına etkisi!

Murat5

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Aerocool Hi-Tech 7A kasamın yıllardır kauçuk ayaklarından biri kopuk ve kayıp. Evde ne işe yaradığını bilmediğim kauçuk bir parçayla kullanıyordum. Geçen gün o kauçuk parçayı Acer 5520G laptobumun ısınma sorununu mucizevi bir şekilde çözmek için kullandım (forumda konusu var). Masaüstü sistemim son günlerde donmaya başladı. Nedenini araştırırken kasanın ayaklarından birini aldığımı fark ettim. Yerine başka bir şey koyduğumda donma sorunu kesin olarak çözüldü. Ayağın etkisi olduğuna emin olmak için birkaç kez daha test ettim, kesinlikle ayaksızken donuyor ve ayaklıyken donmuyor.

hu3j.jpg

Harddisk'im kauçuk ve çok sağlam ayaklarla monte edilmiş şekilde. Fakat DVD-ROM yuvasında gördüğünüz plastik aparat yerine vida kullanmıştım yıllar önce. Kasamın test videosunu izlediğimde vida yerine hazır aparat ile monte ediyorlar. Harddisk'ime Bad Sector testi yaptığımda hiçbir yerinde tek bir tane bile bad sector çıkmıyor. Anakartın monte edildiği duvar çıt çıt şeklinde ileri gidip geliyor. Sizce anakartın monte edildiği duvar ile mi alakalı? Özetle, sisteminizdeki donma şikayetleri ile sistem yenilemeden önce kasanızın titrek olup olmadığına emin olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aydınlandım cidden. Hani şu konuya cevap gelmemiş olması aslında insanımızın bu tür sorunları okumayıp buradan çıkarılacak birçok dersi kaçırdığının en büyük kanıtıdır.

Sabit diskin vidalarını sökün ve kauçuk koyarak vidalayın araya. Disk, kasa ile temas etmesin yani. Kauçuğu dış değil iç tarafa koyun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı