Çözüldü Kasadan çıkan kablolar ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zerisez

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa aldım. Ve kasada 2-3 tane kablo çıktı bunların. Ne işe yaradığını bilen var mı?

AC1F8FD8-4DCF-4335-B991-4A3B4DCF06FA.jpeg

EBF446FD-B5E2-4E75-8EDB-D2A25AB81DBA.jpeg

9012ADCD-5490-4551-8D82-2AE5E79A1A72.jpeg

Çözüm
İlk kablo ekran kartı için, ikinci kablo sata kablosu depolama aygıtları için, üçüncü kablo LED controller kablosu.
Hocam durun ayrıntılı anlatayım. Şimdi kasanın arkasında 2 farklı HDMI girişi olur. Biri anakartta, biri ekran kartında olur. Kasanın üst tarafındaki dikey şekilde dizilmiş girişlerin arasında bulunan HDMI girişi anakarta bağlıdır, kabloyu buraya takarsanız görüntü alamazsınız. Bir de o dikey girişlerin aşağısında birkaç adet yatay şekilde dizilmiş girişler bulunur. Bunlar ekran kartı girişleridir, görüntü kablosunu bu girişlere takmalısınız.

Siz en iyisi kasanın arkasının fotoğrafını atın.

İki tane yok tek bir tane var.

39CED134-6141-448A-B313-5ACFACA0E6F9.jpeg

@Zerisez, alttaki, yani ekran kartındaki, plastik koruma kapaklarının birisi HDMI çıkışı. Ona takmanız lazım kabloyu, şuan takılı olan yere değil.
Bu arada, SSD'yi attığınız fotoğrafta işlemci soğutucunuzun takılı olmadığını görüyorum. Sisteminizi sakın bu haldeyken çalıştırmayın. Acilen soğutucuyu takın, ve soğutucuda termal macun olduğundan emin olun.
Benim size tavsiyem, işi bilen birie yaptırmanız. Yanlış anlamayın beni, ama gördüğüm kadarıyla bu konuda pek fazla bilginiz yok.

@Zerisez, alttaki, yani ekran kartındaki, plastik koruma kapaklarının birisi HDMI çıkışı. Ona takmanız lazım kabloyu, şu an takılı olan yere değil.
Bu arada, SSD'yi attığınız fotoğrafta işlemci soğutucunuzun takılı olmadığını görüyorum. Sisteminizi sakın bu haldeyken çalıştırmayın. Acilen soğutucuyu takın, ve soğutucuda termal macun olduğundan emin olun.
Benim size tavsiyem, işi bilen birie yaptırmanız. Yanlış anlamayın beni, ama gördüğüm kadarıyla bu konuda pek fazla bilginiz yok.

Bende bıraktım. Yarın biri gelecek bakacak.
Şimdi hocam kırmızı yerdeki plastik parçaları çıkarın ve görüntü kablosunu oradaki HDMI girişine takın.

Eki Görüntüle 1189366

Hocam tamamdır. Sağ olun.
@Zerisez, alttaki, yani ekran kartındaki, plastik koruma kapaklarının birisi HDMI çıkışı. Ona takmanız lazım kabloyu, şuan takılı olan yere değil.
Hocam 1-2 dakika çalıştırdım.Birşey olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı