Kasadan çıt çıt ses geliyor

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
1 haftadır kullanıyorum sistemi. Sesi 20 dakika önceye kadar fark ettim gelmiyordu böyle bir ses. 10 saniyede bir geliyor ne yapmalıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da telefon mikrofonunu PSU tarafına dayayıp kaydettiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cızzt cızzt sesler geliyor, PSU: GameGaraj.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç, son videoda daha net duydum, PSU kaynaklı olabilir, fan sürtmesi yok, fan bir nesneye takılsa belirli aralıklarla değil her fan yaprağı değdiğinde gelirdi. İçerisindeki bileşenlerden kaynaklı olabileceğini de düşünmüyorum.

Yük altında durum nedir? Ses artıyor mu? Sistemde kapanma vs. var mı?

Çok ilginç, son videoda daha net duydum, PSU kaynaklı olabilir, fan sürtmesi yok, fan bir nesneye takılsa belirli aralıklarla değil her fan yaprağı değdiğinde gelirdi. İçerisindeki bileşenlerden kaynaklı olabileceğini de düşünmüyorum.

Yük altında durum nedir? Ses artıyor mu? Sistemde kapanma vs. var mı?
Yük altında ekran kartından CW sesi geliyor genelde başka dikkatimi çeken bir ses olmadı. Sistemde kapanma vs.de olmadı. Çıt çıt sesleri neden geliyor bilmiyorum hocam fakat hdd ve psu psunun yakınına montajlamışlardı. Harddiskten de geliyor olabilir

Artı -1 Eksi
Ekran kartının sıcaklığı nedir? Yük altında.

HDD ne bad sector taraması yap. Sonucu buraya gönder. Ardından sağlığına da bak. Onu da paylaş.

Parçaları sağlam taktığına emin ol. Sesin PSU'dan geldiğine emin misin?

Yük altında ekran kartından CW sesi geliyor genelde başka dikkatimi çeken bir ses olmadı. Sistemde kapanma vs.de olmadı. Çıt çıt sesleri neden geliyor bilmiyorum hocam fakat hdd ve psu psunun yakınına montajlamışlardı. Harddiskten de geliyor olabilir
CW normal kabul ediliyor artık, yük altında kapanma veya enerjiye bağlı bir darboğaz yaşanmıyorsa bir problem olduğunu sanmıyorum. Her ihtimale karşı diski de test edebilirsiniz. Ancak sesin tam olarak kaynağı hakkında ne yazık ki fikrim yok.

HDD sabitlenmediyse, dönüşü sırasında böyle bir ses çıkarıyor olabilir.

Ekran kartının sıcaklığı nedir? Yük altında.

HDD ne bad sector taraması yap. Sonucu buraya gönder. Ardından sağlığına da bak. Onu da paylaş.

Parçaları sağlam taktığına emin ol. Sesin PSU'dan geldiğine emin misin?
Furmarkta 76'yı geçmedi. Zorlayan oyunlarda da 72 73 civarı,

PSU'dan geldiğine emin değilim dediğim gibi HDD'te PSU'ya yakın montajlanmış.

Tamamdır testi yapıyorum şuan.

CW normal kabul ediliyor artık, yük altında kapanma veya enerjiye bağlı bir darboğaz yaşanmıyorsa bir problem olduğunu sanmıyorum. Her ihtimale karşı diski de test edebilirsiniz. Ancak sesin tam olarak kaynağı hakkında ne yazık ki fikrim yok.

HDD sabitlenmediyse, dönüşü sırasında böyle bir ses çıkarıyor olabilir.
Hocam zaten aylardır bilgisayar sorunlarıyla uğraşıyorum bu sistemimde CW dert etmem artık ama insan en ufak seste tereddüt ediyor PSU sorun yaratır mı vs diye.
Tamam bekliyorum.
Buyrun hocam, ayrıca ne hikmetse taramayı başlattığım gibi ses kesildi.

aa.pnghealth.png
@Tek7HackDedi Hocam testi başlattığımdan beri ses gelmiyor. Ayrıca ne olur ne olmaz PSU'm sağlam mı değil mi test edebileceğim bir uygulama var mıdır? Teşekkür ederim.
Dışardaydım eve geldim. Pcyi çalıştırdığım ve ses tekrardan geliyor çıt çıt diye. Eğer harddiskten geliyorsa harddiskler sesli çalışıyor zaten biliyorum da böyle 15 saniyede bi çıt çıt sesi garibime gitti
Alakası var mı bilmiyorum ama hdd kullanımı %0 içi boş şuan belki lazım olur diye almıştım. SSD yetiyor gibi keşke almasaydım.
Bakmayı unuttunuz sanırım hocam @Tek7HackDedi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı