Kasadan çok ses geliyor, bilgisayarım açılmıyor!

• Konuyu başlatan ozerle576
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 12B
ldt88.jpg

Resimde kırmızı ile işaretlediğim yerler anakartlar da olan görüntü bağlantılarıdır. Monitöründe hangisi varsa, anakartındaki o girişe tak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaslar video cekdım. O ses fandan gelıyor. Gördügünüz gibi ekran acılmıyor ve cd rom acılıp kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gürültü hangi fandan geliyor bir bak. İşlemci fanından geliyorsa açılmaması normal. Fan bozuksa BIOS boot etmesine izin vermez. PC çalışırken elini yaralamayacak şekilde işlemci fanını durdur. Gürültü işlemci fanında geliyorsa yeni soğutucu alman gerek. Ama fanın parası bu sistemi ikince el satınca alacağın paradan daha fazla olur diye düşünüyorum.

Gürültü hangi fandan geliyor bir bak. İşlemci fanından geliyorsa açılmaması normal. Fan bozuksa BIOS boot etmesine izin vermez. PC çalışırken elini yaralamayacak şekilde işlemci fanını durdur. Gürültü işlemci fanında geliyorsa yeni soğutucu alman gerek. Ama fanın parası bu sistemi ikince el satınca alacağın paradan daha fazla olur diye düşünüyorum.

En yukarıdaki sol fandan geliyor. Benım yenı kasa var. Bu kasadan hangi parçayı alırsam o kasaya takabılırım ?

Ses sorununu bilmem ama, bilgisayarın açılıp ekrana görüntü gelmemesi sorunu bende de vardı. Onboard'da da ekran kartındada hiç bir sorun yoktu ama görüntü gelmiyordu. RAM yerinden oynamış olabilir vs. dediler, RAM'i çıkarıp yeniden taktım, sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı