Kasadan Elektrik Çarpması

Boralas

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle kasamın modeli Gamepower Horizon dahili 650W 80+ PSU var. Bilgisayarı ilk defa elime aldım anakartın bağlantısı olan kasada iletken nerdeyse her yerden çarpıyor. Çok sert olmasa da yoğun bir ağrı hissi veriyor elimi çekince geçiyor. Yine de rahatsız ediyor çünkü USB takarken çok zorlanıyorum. İstanbul'da değilim bilgisayar yazlığıma geldi. Nerede sıkıntı olabilir? Binanın elektrik kablolamasında topraklama olup olmadığını bilmiyorum.

Bağladığın prizde toprak hattı var mı? Uzatma veya priz çoklayıcı gibi ürünler kullanıyorsan topraklı olsun.

Öncelikle kasamın modeli Gamepower Horizon dahili 650W 80+ PSU var. Bilgisayarı ilk defa elime aldım anakartın bağlantısı olan kasada iletken neredeyse her yerden çarpıyor. Çok sert olmasa da yoğun bir ağrı hissi veriyor elimi çekince geçiyor. Yine de rahatsız ediyor çünkü USB takarken çok zorlanıyorum. İstanbul'da değilim bilgisayar yazlığıma geldi. Nerede sıkıntı olabilir? Binanın elektrik kablolamasında topraklama olup olmadığını bilmiyorum.

Aynı sorun bende de vardı elektrik gidip geldiğinde içinde elektrik birikmiş o yüzden çarpıyormuş sende de olabilir mi?

Priz sayısı yetersiz diye 6'lı priz kullanıyordum. Ve biraz önce ufak bir araştırma ile elektrik tesisatında topraklama olmadığını öğrendim. Benim elimden pek bir şey gelmiyor yani. Elimden geldiğince kasanın metal kısmına dokunmayacağım.

Priz sayısı yetersiz diye 6'lı priz kullanıyordum. Ve biraz önce ufak bir araştırma ile elektrik tesisatında topraklama olmadığını öğrendim. Benim elimden pek bir şey gelmiyor yani. Elimden geldiğince kasanın metal kısmına dokunmayacağım.
Bunu arada tölere eden bir parça illa ki vardır yani topraklama yerine alternatif bir ürün vs. Elektrik işinden detaylı anlamam ama böyle bir parça mutlaka vardır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı