Kasadan Garip Fan Sesi Geliyor

Ayemmaus

Decapat
Taşınma sebebi ile 2 hafta falan bilgisayar kullanmadım. O sırada bilgisayarım bütün parçaları ayrı bir şekilde duruyordu. Bilgisayarı kurduğum zaman bir ses olduğunu fark ettim. Önemsemedim. Kolum çarptı görüntü dondu ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kaldım.

Ekran kartı, işlemci fanı ve kasa fanı çalışıyordu. Ekran kartının fanı duruyor ve görüntü gelmiyordu. Ekran kartını söktüm yerine sabitlediğimden emin olup tekrar çalıştırdım. BIOS sıfırlanmıştı. Sorun şu ki bilgisayarımdan bir fan sesi geliyor arada bir hiçbir işlem yapmadığım halde çok fazla artıp, arada bir hafiften kabloya sürtermiş gibi ilginç bir ses geliyor. Problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Biraz geç oldu. Fan sesi ekran kartından geliyor ve aşağıdaki medyada gelen ses cızırtılı bir şekilde aşırı net olmasa da gelmekte. En ufak bir oyunun açılışında bu ses çıkıyor ama iyi grafikli bir oyunu oynarken bazen de ses gelmiyor
Soundcloud linki vermeye çalıştım fakat link Türkçe karakterler yüzünden kırılıyor çözüm bulunca ekleyeceğim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı