Kasadan gelen cızırtı sesi

Goktusel

Kilopat
Daha fazla  
Selam değerli forum üyeleri. Başlıktan ve aşağıda vereceğim ekten anlayacağınız üzere kasadan, yanına yaklaştığınızda elektrik sesi daha çok gelen elektrik santrali misali bir ses geliyor. Nedenini anlayamadım ama fanlardan dolayı olmadığına %100 eminim. Bilgisayarı kapatırken kapatılıyor yazısı geldiğinde anında kesiliyor ama bu esnada fanlar dönüyor oradan anladım. Bu her zaman da olmuyor ve bunun yük altında olup olmamasıyla da ilgisi yok. Ağır yük bindirirken de gelebiliyor, tamamen boşta iken de. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Coilwine(cw) denilen ses türüne benziyor ama aynı zamanda fandan gelen cızırtı seslerine de benziyor. Her iki durumda da zararlı bir şey yok onu söyleyeyim, endişelenme yani. CW genelde PSU kaynaklı olur ama ben bunun eğer cw ise ekran kartından yada fan sesiyse ön fanlardan geldiğini düşünüyorum çünkü attığın videoda PSU'dan uzaklaşıp telefonu ekran kartına ve ön panele yaklaştırdıkça ses artıyor.

Coilwine(cw) denilen ses türüne benziyor ama aynı zamanda fandan gelen cızırtı seslerine de benziyor. Her iki durumda da zararlı bir şey yok onu söyleyeyim, endişelenme yani. Cw genelde PSU kaynaklı olur ama ben bunun eğer cw ise ekran kartından ya da fan sesiyse ön fanlardan geldiğini düşünüyorum çünkü attığın videoda PSU'dan uzaklaşıp telefonu ekran kartına ve ön panele yaklaştırdıkça ses artıyor.

Arkadaşlar sorunu tam olarak anlatan bir arkadaşımızın videosunu buldum başka bir konuda sağ olsun paylaşmış. Videoda bahsi geçen her durum benimki ile aynı. Kasayı hafif yana yatırınca ses kesiliyor, yerine tekrar getirince aynı devam. Ve fark edeceksiniz ki videoda ki ses benimki ile aynı. Bu arada şu an benden gelen o cw ye benzer tiz elektrik sesi de aynı şekilde kasayı yatırınca hafif gidiyor. Yatırmadan kastım çok ufak bir şekilde havalandırma. Hatta kasayı yana doğru ittirince bile kesilebiliyor. Çevresel veya yüzeysel bir sorun yok. Videoyu izleyince anlayacaksınız.

Bahsi geçen konu: Corsair VS550 550W kronik sorunlu mu?

PSU'dan geliyor o ses. PSU'ların genelde 5 sene garantisi olur göndermeni öneririm. PSU işi şakaya gelmez.

Doğru söylüyorsunuz ama PSU direk kasanın içinden geldi yani herhangi bir kutusu vs yok. İtopya'yı bu sebeple aradığımda ise direk kasanın tamamını getirmeniz gerekiyor dediler. Kasanın tamamını götürmem için 500-600 Km'lik bir yol gitmem gerekiyor kargoyla iş çok yaşarır riskli de olur dediler o yüzden yol hesabı yaptım. Sonuç olarak eğer çok ciddi bir sorun değil ise garantiye yollamayacağım. Şu an bilgisayardan yazıyorum ve ses seda hiçbir şey yok. İlk açılışta ufak bir cw sesi veriyor sadece, onun dışında şu an aşırı sessiz kasa.

Doğru söylüyorsunuz ama PSU direk kasanın içinden geldi yani herhangi bir kutusu vs yok. İtopya'yı bu sebeple aradığımda ise direk kasanın tamamını getirmeniz gerekiyor dediler. Kasanın tamamını götürmem için 500-600 Km'lik bir yol gitmem gerekiyor kargoyla iş çok yaşarır riskli de olur dediler o yüzden yol hesabı yaptım. Sonuç olarak eğer çok ciddi bir sorun değil ise garantiye yollamayacağım. Şu an bilgisayardan yazıyorum ve ses seda hiçbir şey yok. İlk açılışta ufak bir cw sesi veriyor sadece, onun dışında şu an aşırı sessiz kasa.
kasa büyük ihtimalle PSU ile beraber gelmiş o yüzden kasa ile beraber istemeleri normal. kargo ile gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı