Kasadan gelen kulak çınlaması sesi

Öncelikle merhaba. Sesin PSUdan geldiğine emin oldum. Kasam zalman z3 plus, icinde de zalman 600w güç kaynağı var.

Bu ses bana bir problem yaratır mı? Oyunda ağır yük altındayken seste herhangi bir artma olmuyor hatta duymuyorum bile sesi pc açıkken sadece bilgisayari kapattığımda duyuyorum sesi.
Yüksek ihtimal sorun güç kaynağında. Aynı güç kaynağı bende de var ve PSU'dan Coil Whine sorunu var. He sorun çözülmüş. Okumadım :D

Bakır halkaların etrafındaki manyetik alanlardan belli bir güç dalgası yayılır. Ses ise bu halkanın kıpırdamasından kaynaklanıyor. Halka ve anakart arasındaki bağlantıyı yalıtım cilasıyla fırçalayarak azalt veya kendine göre bir yöntem de kullanabilirsin. Halka tekrar yerine oturacak ve ses çıkartma kesilecektir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 131
Bakır halkaların etrafındaki manyetik alanlardan belli bir güç dalgası yayılır. Ses ise bu halkanın kıpırdamasından kaynaklanıyor. Halka ve anakart arasındaki bağlantıyı yalıtım cilasıyla fırçalayarak azalt veya kendine göre bir yöntem de kullanabilirsin. Halka tekrar yerine oturacak ve ses çıkartma kesilecektir.

Bilgi icin tesekkur ederim ses tam olarak arka bakır tellerden geliyor gösterdiğiniz gibi. Bu sesten cok rahatsız değilim sadece bir problem yaşar mıyım onu merak ediyorum? Çok üşengeç bir insanim. Aldığım yere götürmelimiyim?

Ekran kartı bobin vınlaması (Coil Whine) olabilir, güç kaynağı bileşeni ötüyor olabilir. Tam marka modelli döküm verirseniz daha iyi olur.
bendede rx590 shapphire s.e 8gb r5 3600 hyperix 16 gbb rgb gigabayte b450 s2h v2 var bende çınlama alıyorum bayba baya çınlıyor
Ekran kartı bobin vınlaması (coil whine) olabilir, güç kaynağı bileşeni ötüyor olabilir. Tam marka modelli döküm verirseniz daha iyi olur.

Sapphire RX590 s. E Blue 8 GB B450 S2H V2 hyperix 16 GB RGB RAM R5 3600 var bayağı bayağı çınlama bende de var.

Geri
Yukarı