Kasadan gelen rahatsız edici ses

Dean

Hectopat
Daha fazla  
Dün sonunda bilgisayarımı topladım, montajı bitti. Ama bir ses sorunu aldı başını gidiyor. Güç kaynağının yaptığını tahmin ediyorum ama gene de emin olamadım bir video çektim. Uzun yıllar laptop kullandıktan sonra bu sesler çok rahatsız ediyor. Masanın üstünde olduğundan titreşim yapıyordur diye düşündüm ama halıya koydum gene aynı. Ama bir problem olduğu aşikar.

Phanteks P300
FSP Hydro G 750W

Ses biraz az çıkmış olabilir videoda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmin yürüterek sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum. Tozlanmış olabilir. Güç kaynağı fanının vidaları gevşemiş olabilir. Coil Whine yapıyor olabilir.

Fan titreşimi olabilir yada elektrik sorunu siz dokunduğunuzda bir nevi topraklama yapıyorsunuz. Yada dokunduğunuz yer genelde ön kapak o kapak mıknatıslı bir yapıya sahipse yeterince iyi şekilde kapanmıyor titreşiyor olabilir.

Tahmin yürüterek sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum. Tozlanmış olabilir. Güç kaynağı fanının vidaları gevşemiş olabilir. Coil Whine yapıyor olabilir.
Bilgisayarımı dün montajladım daha.0 ürün yani
Fan titreşimi olabilir yada elektrik sorunu siz dokunduğunuzda bir nevi topraklama yapıyorsunuz. Yada dokunduğunuz yer genelde ön kapak o kapak mıknatıslı bir yapıya sahipse yeterince iyi şekilde kapanmıyor titreşiyor olabilir.
Kapakların vidalarını mı kontrol etmem gerekli?

Bilgisayarımı dün montajladım daha.0 ürün yani

Kapakların vidalarını mı kontrol etmem gerekli?
Bazen sıfır ürünlerde de olabilir bahsettiğim şeyler. Ben tahmin yürüttüm saydıklarımdan bir tanesi olabilir. Daha önce başımıza geldi çünkü bu tarz bişey. Fanın vidası gevşemişti, ses yapıyordu hafif dokununca geçiyordu.

Vidaları kontrol et, PSU sesi değildir büyük ihtimalle. Fanlardır diye düşünüyorum bir bak. Son olarak sorun devam ederse dokunduğun yere oraya değecek şekilde bir şey koy örneğin peçete gibi bak bakalım öyle ses gidiyor mu.

Tekrar vida kontrolü yapıp , sonuçları yazacağım. Belki çözüm olur, başkalarının da işine yarar.
Bu sesi hep yapsa kesin birşey var diyeceğim ama hep de yapmıyor aksilik ara ara oluyor.
Vidaları kontrol et, PSU sesi değildir büyük ihtimalle. Fanlardır diye düşünüyorum bir bak. Son olarak sorun devam ederse dokunduğun yere oraya değecek şekilde bir şey koy örneğin peçete gibi bak bakalım öyle ses gidiyor mu.
çok doğru bir yorum yapmışsınız , ses kesin olarak işlemci fanından geliyormuş. Umarım vida sıkma ile düzelecek bir şeydir.
Saatlerdir ses dinlemekten kafam gitti. Kesin işlemci fanı dedim ama o da değil malesef. Ses baya azaldı nasıl oldu anlamadım. Fakat bu gelen uğultu sesi normal mi ? Değilse sorun nedir ? Tahmini olan var ise gözümü kırpmadan bekliyorum. Kafam şişti uğultudan. İlk mesaja ses kayıtı ekledim.
Vocaroo | Voice message

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı