Kasadan Gelen Ses

• Konuyu başlatan Oduncu Salih
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 972
O

Oduncu Salih

Ziyaretçi
Merhaba,

Sabah bilgisayarımı açtım ve fandan inanılmaz şiddetli ses geliyordu. Sonra kapadım, tekrar açtım. 5-10 sn sonra tekrar ses gelmeye basladı fandan. Sizce ne olmuştur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sorunun kaynağına inmelisiniz. Fandan ses gelmeye başladığını belirtmişsiniz, hangi fandan? İşlemci, güç kaynağı, ekran kartı, kasa fanları?

Genellikle işlemci fanından geliyordur. Termal macunu silip yenisini sıkarsan düzelir(termal macun işlemci fanını çıkarınca altında mavimsi renkteki sabun gibi bişeydir ama kırmızı renkli satılır).
:matrix:

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle işlemci fanından geliyordur. Termal macunu silip yenisini sıkarsan düzelir(termal macun işlemci fanını çıkarınca altında mavimsi renkteki sabun gibi bişeydir ama kırmızı renkli satılır).
:matrix:
Söylediğiniz şeyin termal macunla alakası yok. Termal macun genellikle beyaz ve gri renklerinde olur.

Kasa herhangibir darbe aldıysa kasa fanının bir vidası çıkmış olabilir öncelikle olabilecek basit şeyleri kontrol etmelisin.
Daha sonra problem orda değilse psu fanını işlemci fanını kontrol etmelisin.

Şöyle söyleyeyim kasadan bir anda ses geliyor. Bu kasanın ön üst tarafına hafif şekilde vuruyorum ses kesiliyor. Sökmek istemiyorum ne zaman söksem başka bir şeyi bozuyorum .

- - - Güncellendi - - -

Selam kasa dan bir anda ses geliyor. Çok gürültülü ve kasanın üst tarafına hafifçe vuruyorum ve ses kesiliyor. Sizce ne olmuş olabilir? Kasayı söküp bakmak istemiyorum. Bilgisayarcıya da götürmek istemiyorum. 30-40 tl alacak param yok bu bilgisayar 3. bilgisayarım bir yüzüm gülmedi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı