Kasadan gelen tıkırtı sesi

skont4

Centipat
Merhaba,
Bilgisayarım 9 aylık yaklaşık ve şu ana kadar tıkırtı sesi gelmiyordu. Garantiye gidip geldi, 2 gün sonra kasanın sadece kapağı takılı iken tıkırtı sesi geliyor kasadan, kapağı çıkardığımda ise bu ses kesilmekte.

Kasanın durduğu zemin düz ise eğer –ki öyle varsayıyorum– kasa kapağı metal ise herhangi bir eğrilik olup olmadığını kontrol edin. Kasa kapağını iyice oturtun. Varsa veya temin edebilirseniz bu bantların tek taraflı yapışkan olanlarından(ince olan bantlardan) vidalanan kısma içten yapıştırmayı deneyebilirsiniz.

IMG_20210509_235041.png

Silikon bant diye geçiyor.

Kasanın durduğu zemin düz ise eğer –ki öyle varsayıyorum– kasa kapağı metal ise herhangi bir eğrilik olup olmadığını kontrol edin. Kasa kapağını iyice oturtun. Varsa veya temin edebilirseniz bu bantların tek taraflı yapışkan olanlarından(ince olan bantlardan) vidalanan kısma içten yapıştırmayı deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1015925

Silikon bant diye geçiyor.
Kasanın kapağını açıp kulağımı harddiske doğru yaklaştırdığımda ufağından tıkırtı sesi duyuyorum yerine oturmamış olabilir mi?

Kasanın kapağını açıp kulağımı hard diske doğru yaklaştırdığımda ufağından tıkırtı sesi duyuyorum yerine oturmamış olabilir mi?

Hard disklerin içinde metal bir disk olur o döndükçe ses çıkarması normaldir. Hatta bir program veya bir dosya açın o ses daha da yükselir. Tabii ki de yerine oturduğuna da emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı