Kasadan gelen tiz ses

Azeroth0fc

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle.

Sistemimde oyuna girdiğim zaman kasadan ince bir ses geliyor ve Alt Tab attığım zaman bu ses gidiyor. Bu neden olur? Ekran kartından ya da SSD HDD'den de geliyor olabilir. Ben sorunu anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı coil whine sesi olabilir. Veya bende fareyi hareket ettirdiğimde ses geliyordu. BIOS'tan Intel C-States ayarını kapatınca gitti.

Merhabalar öncelikle.

Sistemimde oyuna girdiğim zaman kasadan ince bir ses geliyor ve Alt Tab attığım zaman bu ses gidiyor. Bu neden olur? Ekran kartından ya da SSD HDD'den de geliyor olabilir. Ben sorunu anlayamadım.
Coil whine'dır. Sizi çok rahatsız ediyorsa garantisi varsa değişim isteyebilirsiniz. Benim ekran kartımda da coil whine sorunu var. Ama çok yüksek düzeyde değil benimki. Kasanın dibine girmedikçe duyulmuyor.

Merhabalar öncelikle.

Sesin kaynağını bulmaya çalışın.
Ses ekran kartı, PSU ve HDD'den gelme olasılığı var. Ses Coil Whine ise ses yaratması dışında zararı yoktur. Şuan bende de Coil Whine var ekran kartlarının %50'sinden çoğunda da var.

Geri
Yukarı