Çözüldü Kasadan gelen tiz ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Merhabalar. Yeni bir PC aldım. Günlerdir sorun yok, gerçi hâlâ yok ama kasadan böyle çok az gelen, dikkatli dinleyince duyulan tiz bir ses geliyor. Ekran kartı fanından olduğunu düşünüyorum. Tabiri caizse "prrrrr" sesi çıkarıyor 😄 Dediğim gibi ses çok tiz özellikle dinlemesen duyulmaz ama yine de içime kurt düştü. Witcher 3 oynarken karşılaştım ilk defa bugün. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek çare OCCT ile stres testine sokmak, eğer ses olursa Coil Whine'nın olduğu kesindir.
Oyunu kapattım sistem soğudu ses de ortadan kalktı. Yine de FurMark indirdim ve şuanda yaklaşık 10 dakikadır testi yapıyorum. 44-45-46 FPS arasında geziyor. Sıcaklık değerleri ise 75-80 arası. 80 üzerine çıkmadı hiç. Şuana kadar çoğunlukla 78 sabit. GPU Minimum sıcaklık 34°, Maksimum sıcaklık 79°. İyice dinledim kasadan o bahsettiğim tiz ses geliyor ancak çok çok az. Testi 10 dakika daha yapmaya devam edeceğim. Güncellemeleri aktarırım.
45dk sonra edit:
Sıkıntı yok teşekkür ederim
Tek çare OCCT ile stres testine sokmak, eğer ses olursa Coil Whine'nın olduğu kesindir.
Oyunu kapattım sistem soğudu ses de ortadan kalktı. Yine de FurMark indirdim ve şuanda yaklaşık 10 dakikadır testi yapıyorum. 44-45-46 FPS arasında geziyor. Sıcaklık değerleri ise 75-80 arası. 80 üzerine çıkmadı hiç. Şuana kadar çoğunlukla 78 sabit. GPU Minimum sıcaklık 34°, Maksimum sıcaklık 79°. İyice dinledim kasadan o bahsettiğim tiz ses geliyor ancak çok çok az. Testi 10 dakika daha yapmaya devam edeceğim. Güncellemeleri aktarırım.
45dk sonra edit:
Sıkıntı yok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı