Kasadan gelen tiz sesin kaynağı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cafergokhan11

Hectopat
Kasamdan bu aralar çok ses gelmeye başladı.

Aynen şu şekil : zızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz diye bir ses. Kasayı biraz oynatınca bir süre düzeliyor ama sonra gine ses başlıyor.

Bu gerçekten çok sinir bozucu bir olay benim için. Kasayı kırasım geliyor.

Şu lanet olası sesten beni kurtarın. Neden böyle yapıyor kasam ?

Kasayi ac ve sesin asıl kaynağıni ve daha doğrusu hangi bileşenden geldiğini bulmaya çalış.

Aslında uzun uzun yazacaktım ama OmerGndz çok kısa bir biçimde açıklamış.

Tahmin ediyorum ki pervanelerin biri bu sesi yaratıyor.

Bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Ses galiba güç kaynağından geliyor. Kulağımı dayadığımda zızz diye bir ses geldiğini farkettim.

Bu sesi nasıl yok edebilirim ?

Dikkatli bir şekilde çalışan fanlara tek tek dokunup hangisinin gürültü yaptığını anlayabilirsin. Ama fanın döndüğü yöne doğru tutman lazım. Aksi yönde tutarsan elini yaralarsın. Güç kaynağının marka ve modeli nedir?

Tüm fanları elimle durdurdum ama ses halen gelmeye devam ediyor. %90 olasılıkla psudan geliyor.

Nasıl yok edebilirim ?

Bu arada alcatraz o saydıklarının benim sorunumla hiçbir alakası yok galiba :D

Ben kasanın içindeki psudan gelen sesi kesmeye çalışıyorum. Başlangıçtaki ses den bahsetmiyorum

Neyse o zaman sen fanlardaki sesin nerden geldiğini bul ve güç kaynağının marka modelini yaz.

Aynısının aynısı bende yani eski x1050 ekran kartımda vardı. Aynı tiz ses çok rahatsız ediciydi. Kasaya vurunca bir süre kesilip sonra yeniden başlıyordu. Sonra birgün ses baya arttı. İşlemciden geldiğini düşünüyordum. Ama nasıl anladım bilmiyorum ekran kartının küççücük fanından geliyormuş. 5tl'ye fanını aldım. Ve sorun çözüldü. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı