Kasadan Gelen Yoğun Fan Sesi

shia217

Hectopat
Bilgisayar daha bugün geldi. Montajı yapılıp 12 saat test edildi. Bugün iki kez kasadan böğürme sesleri çıktı. Fanlardan birinden geliyor bu ses. Sanki elektrikli testere çalıştırmışım gibi. Hangi fan anlayamadım. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Büyük ihtimal bir daha olacak. Ekran kartı fanlarını en son devirde döndürmeme rağmen o elektrikli testere sesi çıkmadı. Bu durumda iki seçenek kalıyor. Ya işlemci stok fanı ya da kasa fanı. En kötü ihtimalle güç kaynağı fanı da olabilir. İşlemdi sıcaklığı 30 derece civarı ve max 1.200V harcıyor.
Fan devir hızları:

cats.jpg

Ekran kartını takmadan her parçayı kontrol ettim, her şey sapasağlam. Sorunu anlayamadığım için çözüme de ulaşamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum stok fanlarda o sıkıntıyı yaşamanız normal. Çözüm olarak; Artık her ankartın içeriği olarak, masa üstünden falnlara, anakarta müdahale etme yazılımları geliyor, o yazılıma girip fan devrini manual olarak düşürebilir veya silent moda çekebilirsiniz.

Fanları manuel olarak durdurarak yada ses anında fanları sökerek sorunlu fanı bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı