Kasadan ses geliyor PC donuyor

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürdüm yapılan işlemleri şöyle sıraladı.
  • Hirens Boot CD Programı ve Burnin Test programlarıyla bütün donanım parçaları test edildi.
  • Hiresn Boot CD programıyla HDD hariç tüm parçalar 3 kez, Burnin Test programıyla bütün parçalar 10 kez test edildi ve her seferinde parça başına yaklaşık 180 milyon işlem yap tırıldı. Hata DVD Rom'da bulundu, HDD'de olası arızalara rastlandı fakat onarıldı.

Anlıyorum. Bilgisayarı daha toplatalı 1.5 yıl oldu. Bu sorunla karşılaşalı 3 ay oldu daha. 2000 yılında aldığım bi pc var onda böyle bir sorun olmamıştı hiç acaba neden kaynaklanıyor olabilir bu hard disk kafa atma olayı ?
Kasa sabit durmuyorsa , sürekli taşınıyorsa kısacası hdd yi fazla hareket ettiriyorsan diski çizilir ( özelliklede fişi çekerek kapatıyorsan )
Ayrıca fazla kullanıyorsan (7/24 gibi bir zaman) 1.5 yil belkide fazla bile gelmis olabilir
EĞER GARANTİSİ VAR İSE DİREKT GONDER

Aynı sorun bende var, hala daha aynı sorunu yaşamaktayım. İlk akla gelen harddisk oluyor tabi ki fakat test edilebilecek her şekilde test ettim en ufak hata yada bad sector çıkmadı. Sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor. Temiz bir format atman gerekli.

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürdüm yapılan işlemleri şöyle sıraladı.
  • Hirens Boot CD Programı ve Burnin Test programlarıyla bütün donanım parçaları test edildi.
  • Hiresn Boot CD programıyla HDD hariç tüm parçalar 3 kez, Burnin Test programıyla bütün parçalar 10 kez test edildi ve her seferinde parça başına yaklaşık 180 milyon işlem yap tırıldı. Hata DVD Rom'da bulundu, HDD'de olası arızalara rastlandı fakat onarıldı.
Bilgisayarcılara pek güvenmeyin derim. Teknik servise falan göstermek normalde daha iyi olur. Bu arada sorun hala devam ediyor mu ? Yani DVD Rom'u devre dışı bırakınca sıkıntı çıkıyor mu hala ? Sesin nereden geldiğini anlamak çok da zor olmasa gerek, kapağı aç kafanı biraz yaklaştır ne yönden geliyor bak :D Ses gelen parçayı garantisi devam ediyorsa garantiye yolla etmiyorsa yenisini alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı