Kasadan ses geliyor ve görüntü gidiyor

jennasunny31

Decapat
Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bilgisayarı. Son 1 aydır bazen durduk yere ekran kararıyor ve kasadan çok fazla fan sesi geliyor, sanki can çekişiyor gibi. Hemen fişi çekip taktıktan sonra bilgisayarı yeniden açtığım zaman sıkıntı gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yenilemedim ilk aldığımdan beri. İşlemcinin yarattığı bir sorun olarak düşünüyorum ben de. Güç kaynağından olma ihtimali var mı diye bir danışmak istedim size.

Cevabını vereyim evet güç kaynağı kaynaklı olabilir ama 1 yıl olmuş termal macun yenileyip fanları temizleyin aynı sorunlar laptoplarda'da olmaktadır. İyi bir hava vurun kasaya toz kalmasın bir de öyle 1 gün boyunca yük altında cihazı kullanın. Normalde 6 ayda bir termal macun değişmesi gerekir eğer ortam tozluysa cihazın içi feci toz dolmuş olabilir. Fanda zaten dönmesi gerektiği için tozdan dolayı kendini sonuna kadar zorladığı için çok ses çıkartıyordur.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bilgisayarı. Son 1 aydır bazen durduk yere ekran kararıyor ve kasadan çok fazla fan sesi geliyor, sanki can çekişiyor gibi. Hemen fişi çekip taktıktan sonra bilgisayarı yeniden açtığım zaman sıkıntı gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir?
son zamanlarda kasaya herhangi bir ek parça takmadıysan yada herhangi bir parçasını değiştirmediysen , durduk yere son 1 aydır yapmaya başlamışsa evet haklısın , işlemci çok ısınıyor belli dereceyi geçincece bu sorunu yaşıyor olabilirsin.
Bu durumda bir cpu test programı kurup işlemcinin ısısını takip edip sorun ondanmı kaynaklı bir bak .

Eyvallah arkadaşlar. Yakın zamanda termal macun alıp sürerim. Sıkıntı devam ederse tekrardan buraya yazarım. Teşekkürler yorumlarınız için.
Macun şart ancak bu işi yapmadan önce CPU test programını açıp oyun oynayarak işlemcinin ısısını takip etmen sağlıklı olur, önce sorunu bulmalısın. Başına gelenin benzerini bende daha önce yaşadım . PSU dan geliyordu ses bende oyun oynarken , bir zaman kullandım sonra kapanmaya başladı , en sonundada koku geldi, sonra psu yu değiştirmiştik .

Yeni konular

Geri
Yukarı