Çözüldü Kasadan ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ONURRRS

Centipat
Arkadaşlar kasadan sürekli bir alçak, bir yüksek ses geliyor(cızılama söz konusu değil).Bugün ekran kartını, PSU fanını ve kasamda bulunan diğer fanları temizledim ve yağladım. Sonra kasamda bulunan 3 tane fanı söktüm hala aynı geliyor. Büyük ihtimal PSU fanında bir şey var, PSU fanını da iyice temizledim ve yağladım ama ses sorunu hala çözülmedi yapacak başka ne kaldı? (PSU Xigmatek 400W 80 Plus)

Çözüm
Anakart yolları arızası olabilir.

Veya güç kaynağında sorun olabilir, mesela fazla veya az güç sorunu olabilir; veya bilgisayarda ani elektrik birikmesi olabilir. Fişten çıkarıp güç düğmesine basılı tut veya bas, eğer çözülmedi ise sorun güç kaynağındadır.
Veya güç kaynağında sorun olabilir, mesela fazla veya az güç sorunu olabilir; veya bilgisayarda ani elektrik birikmesi olabilir. Fişten çıkarıp güç düğmesine basılı tut veya bas, eğer çözülmedi ise sorun güç kaynağındadır.
*Ses kaydı yollayabilirsen daha iyi fikrimiz olabilir.
Sistem HDD'ye kurulu.

HDD'de bir titreşim söz konusu değil. Ses PSU'dan geliyor gibi arkalardan geliyor.

Hocam ya ekran kartı ya PSU eğer ekran kartıysa coilwhine olabilir PSU ise fazla güç çekiyor olabilir benim telefon prizinden bazen fazla durduğunda bir ses geliyor birkaç defa kontrol et.

Anakart yolları arızası olabilir.

Çözüm

Ses kaydında belli olmuyor. Bu arada adminler çok sağ olun ya burada bir konu hakkında konuşuyoruz adamlar yazım yanlışından ban atıyor. Daha da burada konu açmayacağım. Teşekkürler adminler
Eğer HDD'de sistemin kurulu değilse güç kablosunu çıkartıp sistemi bir de öyle çalıştır.

Kardeşim yukarıdaki dediğini uyguladım PC'nin fişini çekip güç tuşuna basılı tuttum(1,2 dakika) sorunum çözüldü çok sağ ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kaydında belli olmuyor. Bu arada adminler çok sağ olun ya burada bir konu hakkında konuşuyoruz adamlar yazım yanlışından ban atıyor. Daha da burada konu açmayacağım. Teşekkürler adminler

Kardeşim yukarıdaki dediğini uyguladım PC'nin fişini çekip güç tuşuna basılı tuttum(1,2 dakika) sorunum çözüldü çok sağ ol.
önemli değil be hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı