Kasam Yere Düştü ve Açılmıyor

Şöyle oldu. İlk önce ana karta bağlı islemci ve fanı hariç butun bilesenleri çıkarttık. Çalıştığına emin olduğumuz başka bir güç kayanağını ana karta taktık ve ana kartta elektrik dolaşmadığını tespit ettik. Böyle olunca aldım kasayı eve geldim. İçindeki harddiski sokup cöpe atarim buyuk ihtimal.

Anakartın tam neresinde sorun onu bulamadık. Küçücük birşey de olabilir demişti.

5 cm düşmeyle bozuluyorsa yazık valla. Ben sinirden kasayı fırlattım bişi olmadı :D. Bence sorun güç kaynağında Fişten çıkarıp takmayı denemişsin dir muhakkak ama ben genede söyliyim. Olmadıysa psu giren güç kablosunu kasanın arkasından çek ve tekrar tak. Açılmıyorsa Ram slotlarını kontrol et bütün kabloları tekrar tak çıkar.
Sinirden ekrana yumruk atmıştım simdi görüntü gidip gidip geliyor aşırı agresifim sizde öylesiniz galiba. :D

Bence de ilk olarak bu soruyu sormak lazım.

Oyun loading ekranındayken bi kola doldurup geleyim derken dizime takılıp düştü.

Anakart değişikliği yeterli.

Bilgisayarcı bana ana kart yandıysa işlemciyide yakabilir ramide yakabilir veya diğer bilesenleride yanmış olabilir dedi. Zaten eskiydi yenilemeyi düşünüyordum. Bu olayda bahanem olmuş oldu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı