Kasamın vidasından elektrik çarpıyor

Zillakami

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte X370M anakart- R5 2600 CPU - RX 590 GPU ve Corsair Delta RGB kasa var. Kasanın solunda camı tutan vidalara bacağım değdiği gibi bacağım yanıyor. Bu elektrik kaçağı için ne yapmam lazım? Sistemime, anakarttaki kapasitörlere falan zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet zarar verir. Söküp baştan takmanızı ve takarken kabloları kontrol etmenizi öneririm. Bacağınız yanıyorsa çok yüksek bir akım yoktur ama dikkat etmek lazım.

Gigabyte X370M anakart- R5 2600 CPU - RX 590 GPU ve Corsair Delta RGB kasa var. Kasanın solunda camı tutan vidalara bacağım değdiği gibi bacağım yanıyor. Bu elektrik kaçağı için ne yapmam lazım? Sistemime, anakarttaki kapasitörlere falan zarar verir mi?
Hocam prizden dolayı da olabiliyor. Değiştirebiliyorsanız değiştirip dener misiniz?

Hocam eğer topraklama yoksa bu durum yaşanabilir. Statik elektrik sistemde kalıyor. Mutlaka önlem alın.

Dostum ben 9 yıl boyunca aynı bilgisayarı topraksız prizde kullandım. Kasaya elimi değince bir de kalorifer ya da betona dokununca çarpıyordu hem de fena. Hiçbirşey olmadı ama şansına yani.
Prizinde toprak yoksa topraktan nötr hattına kablo çek sıfırlama yap. Yani toprak teliyle nötr bağlantılı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı