Kasan bilgisayarı düzeltmek için Windows değiştirilmeli mi?

Musa Memis

Decapat
Arkadaşalar PC'de HDD var 250 GB. Durmadan kasıyor. Kaç kere format attım. Kasmasın diye 2 ay bekliyorum kasmasın diye olmuyor. Disk %100 yani. Windows kaç kursam düzelir? Bir de PC'nin özllikleri 2 GB RAM, 64 Bit Windows 10 Pro 1803 sürümü var. Sizlerin yorumları okuyarak yaptım bu sürümü. 1GB ekran kartı, işlemcinin sol tarafındaki kontaktörler patladı ama PC'de bir etkisi yok herhalde. Anlamadım ondan mı diye ama bayağı oldu. Isıdandır diye termal macun sürdüm. Artık yok o sorun. Ekran geç geliyor ilk açtıgımda. Win 8, Win 8.1, Win 10 mu kursam, Win 7 mi? Ama Win 7 kurmayacağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. BIOS güncelleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasmasının sebebi büyük ihtimal HDD'den dolayıdır. Bende eskiden 2GB bellekli bir bilgisayar kullanırken Windows 10 baya kasıyordu. Eğer sisteme en azından SSD takviyesi yapmayacaksanız Windows 7 öneririm.

2 GB RAM ile Windows 10 64 bit kullanmak sıkıntı. Evet, teoride 2 GB RAM 64 bit için yeterli ama kasar. Sistem özelliklerinizden de sisteminizin oldukça eski olduğu belli.

Windows 8.1 öneririm bu sisteme. Windows 7'den daha hafif olduğunu söyleyebilirim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı