Kasanın altına takılan fanın ekran kartı sıcaklığına bir etkisi olur mu?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
RAM
16G DDR4 3000
Ekran kartı
R9 290 PCS+
Anakart
Gigabyte A320M-S2H
İşlemci
R5 1600 AF
Corsair Spec Alpha kırmızı ışıklandırmalı kasa kullanıyorum. Önde 2 fan arkada 1 egzoz fanı var. Öndeki 2 fandan 1 tanesini ekran kartına bakacak şekilde aşağıya takmak istiyorum, vida yuvası var. Ekran kartı sıcaklığına etkisi olur mu? HDD ve güç kabloları yüzünden kartın 1 fanının önü kablo dolu çünkü.

1653733962462.png

Resmi internetten aldım, anakart benim değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel olur, kasam buna müsait olmuş olsa idi bende kullanmak isterdim. Ancak kasanızın önünde 2 fanınız var, oradan birini sökerek alt kısma takmayın. Ön olduğu gibi kalmalı düşüncesindeyim.
Şu anda deneme amaçlı öndeki fanlardan birini aşağıya taktım, işlemci sıcaklığı değişmedi. Ekran kartı sıcaklığı sanırım 1 derece düştü fakat pencereden çok güzel ışık vurmaya başladı. :D

Şu anda deneme amaçlı öndeki fanlardan birini aşağıya taktım, işlemci sıcaklığı değişmedi. Ekran kartı sıcaklığı sanırım 1 derece düştü fakat pencereden çok güzel ışık vurmaya başladı. :D
İşlemci soğutucunuz yeterli hava alamıyor olabilir bu seferde. Bir süre kullanın sıcaklıklar farklı olursa gerekirse ilave edersiniz.

Yandan bakıyorsanız kasaya güzel durabilir ama alttaki deliklerden gelecek tozlara dikkat edin :)

İşlemci soğutucunuz yeterli hava alamıyor olabilir bu seferde. Bir süre kullanın sıcaklıklar farklı olursa gerekirse ilave edersiniz.
Evet, öyle yapacağım. 1-2 gün deneme amaçlı tutacağım ve sonuçları göz önüne alıp kararı vereceğim. Yaz havaları geldiğinden beri bakımını yaptığım halde doğal olarak ekran kartının sıcaklığı arttığı için bağırıyor oyunlarda.

Yandan bakıyorsanız kasaya güzel durabilir ama alttaki deliklerden gelecek tozlara dikkat edin :)
Spec Alpha'da kasanın neredeyse her tarafında hava filtresi var. :)
1653736603665.png

Yeni konular

Geri
Yukarı