Kasanın arka plakasını ellemeye gerek var mı?

Hocam aradan biraz zaman geçti ama, çıkarsam mı diye düşünmeye başladım.
Plaka şu an bu şekilde duruyor. Elimle dıştan ittirerek denedim, itilebiliyor. Yani anakarta teması söz konusu değil.

Çıkarmak için camı çıkartıp, elimede bir adet eldiven takıp önce dıştaki bandı çıkarıp diğer elimide bahsettiğim materyalin üstünde sabit tutturmayı düşünüyorum.
Ki bir yere temas etmesin diye.

Yine de çıkarmamı önerir misiniz?

Fotoğraf;Eki Görüntüle 1010938

Hocam bence çıkartın. Gerek gördüğünüz zamanda içini de temizleyebilirsiniz.(örneğin: Ayda bir veya haftada bir.)

Son düzenleme:
Hocam tozlanmasın diyorsunuz da, toz mezarlığı olmuş kasanın içi. Sistem sağlığı açısından en kısa zamanda kasanın içini temizlemenizi öneriyorum. :)

Fotoğrafta öyle tozlu çıkmış, normalde o kadar gözükmüyor aslında.
Ne ile temizlenebilir?
Fön makinesinin soğuk ayarı ile olur mu?

Olur. Tuval fırça da kullanabilirsiniz.

Sadece fön makinesi ile hava tutulsa olmaz mı? Kaba tozunu atsa yeterli benim için.
Zira kullandığım bu kart gibi Backplate'ye sahip olmayan, devre elemanları açık kartlarda sorun teşkil edebiliyor diye duymuştum.
Güçlü şekilde fön makinesi ile soğuk hava tutmanın zararı var mıdır?

Sadece fön makinesi ile hava tutulsa olmaz mı? Kaba tozunu atsa yeterli benim için.
Zira kullandığım bu kart gibi Backplate'ye sahip olmayan, devre elemanları açık kartlarda sorun teşkil edebiliyor diye duymuştum.
Güçlü şekilde fön makinesi ile soğuk hava tutmanın zararı var mıdır?
Fazla yakından tutmayın yine de. Onun dışında bir sıkıntı olmaz.

Siz nasıl temizliyorsunuz acaba cihazınızı?

İlk önce fanlara yapışan tozları pamuklu çubuk ve tuval fırça ile temizliyorum. Sonra kasanın içinde toz kalmayacak şekilde kompresör ile temizliyorum. En son da kasanın dışını, toz filtrelerini ve kasa camını kuru bez ile temizleyip bitiriyorum.

Son düzenleme:
İlk önce fanlara yapışan tozları pamuklu çubuk ve tuval fırça ile temizliyorum. Sonra kasanın içinde toz kalmayacak şekilde kompresör ile temizliyorum. En son da kasanın dışını, toz filtrelerini ve kasa camını kuru bez ile temizleyip bitiriyorum.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı