Kasanın İçinden Gelen Rahatsız Edici Ses

Sonradan aldığınız HDD'yi iade edip bir süre böyle idare edin, biraz daha imkanınız olursa SSD 250 GB gibi küçük kapasiteli bir modelle başlamanızı öneririm. Muhtemelen HDD'niz de badsector hataları mevcut. Ama şuan kullanımınıza sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Bir süre SSD almanız yerinde bir hareket olacaktır.

Sonradan aldığınız HDD'yi iade edip bir süre böyle idare edin, biraz daha imkanınız olursa SSD 250 GB gibi küçük kapasiteli bir modelle başlamanızı öneririm. Muhtemelen HDD'niz de badsector hataları mevcut. Ama şuan kullanımınıza sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Bir süre SSD almanız yerinde bir hareket olacaktır.
badsector yok hdd de o da ilginç...

Geçenlerde yeni bir hdd takviyesi yaptım,seagate baraccuda aynı ses bende de oluştu.Baya bir araştırdım en sonunda o yeni hdd nin güç kablosunu çıkardım acaba ondanmı diye.Bak gör ki hdd acayib titreşim yapıyor,ses ondanmış.Hdd de hiç bir sıkıntı yok.Gayet normal çalışıyor bad sektör de yok.Şansıma titreşimli çıktı bu hdd.Eski wd black hdd lerimde böyle titreşim yoktu.Bence sen hdd nin güç kablosunu bi çıkar ve bak acaba ses ondanmı geliyor.

Geçenlerde yeni bir hdd takviyesi yaptım,seagate baraccuda aynı ses bende de oluştu.Baya bir araştırdım en sonunda o yeni hdd nin güç kablosunu çıkardım acaba ondanmı diye.Bak gör ki hdd acayib titreşim yapıyor,ses ondanmış.Hdd de hiç bir sıkıntı yok.Gayet normal çalışıyor bad sektör de yok.Şansıma titreşimli çıktı bu hdd.Eski wd black hdd lerimde böyle titreşim yoktu.Bence sen hdd nin güç kablosunu bi çıkar ve bak acaba ses ondanmı geliyor.
eski kasamdaki hdd wd idi yine wd aliyim dedim gayet sessiz güzel çalışıyodu ama bu sefer tutmadı galiba :D

😃Aynen bu iş tamamen şans işi.Deneyip alma gibi bir şansın olmuyor.Şimdi geri titreşimli çalışıyor diye iade veya garantiye göndersen kabulde etmezler.Ben hiç uğraşmadım valla.Aldım bir tane kalın sünger aşagıda psu nun yanındaki boşluğa koydum.Hdd yi de üstüne koyup bağladım.Bak gör ki kasa ile teması kesilince titreşimde gitti çok şükür.Ama vuvuvuvuv ses halen devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı