Kasanın ön kapağı açık olunca işlemci fazla ısınıyor

Schlaken

Hectopat
Cooler Master Lite 5 kasaya sahibim. Fakat kasanın ön kapağı kapalıyken işlemcimin sıcaklığı 75 dereceye kadar çıkıyor.
Ama ön kapak açıkken 62 derece üstüne çıkmıyor Cooler Master iyi bir firma olduğu için bu kasayı güvenerek almıştım fakat yanılmışım.
Bu türlü de kasanın içerisi çok fazla toz oluyor sizce ne yapmalıyım?

Ben de Thermaltake Versa J25 ile bu sorunu yaşıyorum. En azından yanları mesh ve güzel gözüküyor diye aldım ancak yanlardaki mesh yapının arkası kapalı sadece her fanın yanında 2cm açıklık ve arkasında sünger var. Kasa hiçbir şekilde hava almıyor. Kasanın önüne matkapla delikler açabilirsiniz.

Evet Coolor Master gayet iyi bir firmadır ama o kasa kronik olarak fırın gibi ısınıyor o kasayı kullanan herkes o durumdan muzdarip sana tavsiyem kasayı değiştirmen ama eğer bütçen yoksa şu video izleyebilirsin. Toz filtreleri N11 3 5 TL kasa alacaksan da Corsair 220 t RGB airflow kasasını tavsiye ederim pöfür pöfür hava alıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ön taraftaki fanlar çalışıyor mu peki?
Başlık konuyla ters düşmüş bu arada.

Fanlar çalışsa bile kasa hava almıyor isterse 10 tane fan olsun önden temiz havayı lamadıktan sonra:(

Cooler Master gibi bir firmaya başarısız 1 ürün için kötü demek yanlış olur. Ön paneli full cam olduğu için hava alacak yeri yok dolayısıyla ısınıyor. Yeni çıkan kasalarda artık hep mesh ağırlıklı oluyor. Bütçen varsa yeni kasa öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı