Kasanın ön kulaklık jakı düzgün çalışmıyor

vzzn

Kilopat
Arkadaşlar, kasamdaki kulaklık jakı düzgün çalışmıyor ne zaman kulaklığı o tarafa taksam cızırtılı cızırtılı geliyor tüm sesler. Bu yüzden bende çözümü şöyle buldum, mikrofon jak tarafını kulaklık olarak kullanıyorum sıkıntısız, ama bunda da mikrofonumu kullanamıyorum. Online oyunlarda mikrofonum olmasına rağmen konuşamıyorum. Bu ön kulaklık jakını nasıl düzelteceğim? Dediğim gibi sesler geliyor ama yarı cızırtılı yarı ses geliyor öyle bir şey.

Sistem:
  • Intel Pentium G3260 3.30 GHz işlemci
  • 12 GB RAM
  • R7 265 2 GB 256 Bit GDDR5 ekran kartı
  • H81M-K anakart
  • 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
İsterseniz dönüştürücü veya ara kablo ile arkadan jack girişi alın. Nedendir bilinmez bu ön jacklar hep sorun çıkarıyor; Ben kasayı yeni topladıktan sonra 4-5 ay uğraştım zar zor ses aldım ama onun da kalitesi bozuk o yüzden ben de uzatma/ara kablo aldım.

Kasanızdan kaynaklanıyor olabilir, kalitesiz kasalarda bu durum görülüyor. Önerim anakartınızın jak girişini kullanmanız.
Öyle yaptım şuan, mikrafonun kablosu uzun Allah'tan, arka mikrofon jak tarafına taktığımda düzgün çalışıyor.
Çözdüm yani :).
Ama yinede şu virüsten sonra bir baktırayım ben bu kasaya, benim değil kasa zaten kardeşimin bilgisayarı burada olduğum sürece kullanacağız artık bunu n'apalım :D.
Hocam bu seferde cızırtı çıkmaya başladı mikrofondan ne yapacağım?
EDİT:Cızırtı sorununu da Gürültü tutma seçeneğini açarak çözdüm.
Aynı sorun yaşayanlar için:
1-Denetim Masasına gidin.
2-Donanım ve Ses kısmına girin, ve Ses seçeneğine tıklayın.
3-Kayıt sekmesinden Mikrofonu açın ve Geliştirmeler sekmesinden Gürültü Tutmayı açın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı