Kasanın Önüne Sıvı Soğutma Takmak

Daha fazla  
Meslek
Product Designer
Merhabalar,

Cooler Master'ın, Masterbox Pro 5 model kasasını kullanmaktayım. Kasayı satın alırken üstünde fan için yer olur diye düşünüp bakmadan almıştım. Fakat kasam geldiğinde üstünde fan takmak için herhangi bir boşluğun ve filtrenin olmadığını gördüm. AMD'nin stok fanı çok fazla ses çıkardığı için sıvı soğutma takmak istiyorum. Kasamın önüne 240mm sıvı soğutma fanlarını montajlayabilir miyim? Ön panelde fan takacağım yerde 2 adet SSD yuvası bulunmakta ve SSD yuvalarından sadece bir tanesi dolu. Veya kasamın üstüne 240mm fan takacak şekilde deldireyim mi? Yardımcı olur musunuz?

kasa_sivisgogutma_on_panel_technopat.jpeg

Kasam bu şekilde. Satın almak istediğim sıvı soğutma modeli ise:
Corsair CW-9060039-WW H100i RGB Platinum 240mm Sıvı İşlemci Soğutucusu

Dipnot: Ekran kartını aşağıdaki yuvaya takmamın sebebi, anakartımın ana BIOS çipinin yanmasıdır. Bilgisayarın elektriğini kestiğim zaman çipe şase yapmak zorunda kaldığım için şimdilik bu şekilde kullanıyorum. :)

PWM destekli 2. soket benim kasamın ta en altında olduğu için 2. fan yetişmedi. Ben de öne taktım sıvı soğutmayı. Pek güzel olmadı. Hele sizinkinde çok mesafe var hiç bulaşmayın. Size tavsiyem sıvı soğutma almayın sipariş edin Çin'den 6 borulu bir kule fan 150 liraya emin olun sizi fazlasıyla tatmin eder. Performans olarak pek bir fark yok. Öne taksanız kasaya sıcak hava atacaksınız. Üste taksanız sıcak hava çekip çalışacak. Bir de pompa sesi cabası. Görüntü içinse zaten kendi soğutucunuz bence çok güzel görünüyor. Performans içinse ryzen için hiç gerekli değil.

PWM destekli 2. soket benim kasamın ta en altında olduğu için 2. fan yetişmedi. Ben de öne taktım sıvı soğutmayı. Pek güzel olmadı. Hele sizinkinde çok mesafe var hiç bulaşmayın. Size tavsiyem sıvı soğutma almayın sipariş edin Çin'den 6 borulu bir kule fan 150 liraya emin olun sizi fazlasıyla tatmin eder. Performans olarak pek bir fark yok. Öne taksanız kasaya sıcak hava atacaksınız. Üste taksanız sıcak hava çekip çalışacak. Bir de pompa sesi cabası. Görüntü içinse zaten kendi soğutucunuz bence çok güzel görünüyor. Performans içinse ryzen için hiç gerekli değil.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,

Bahsettiğiniz "6 borulu kule fan"ın linkini atma şansınız var mıdır? Bir inceleyeyim.

Bundan alıp uzatma yapabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim,

Fan çoklayıcı ile anakartımın üzerindeki CPU Fan yuvasına uzatma yapacağım değil mi? Eğer öyleyse; çoklayıcı, fanın performansının düşmesine sebep olmaz değil mi?

Çok teşekkür ederim. Peki sıvı soğutmanın fanları dışarıya sıcak hava verecek şekilde mi ayarlayayım yoksa içeriye soğuk hava alacak şekil de mi ayarlayayım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı