Kasanın reset tuşuna bastıktan sonra performans düşüklüğü

Evet kardeşim o linkteki. Bence temiz kurulum yap. Ben hiç onarma veya yükseltme yapıp sağlıklı sistem kullandığımı hatırlamıyorum.

Formattan sonra düzelmeyeceğini hiç sanmıyorum kardeşim ama öyle olmuşsa muhtemelen donanım zarar görmüş olabilir. Ama gönlün rahat olsun. Donanıma bir şey olmamıştır. Bu sık sık bizimde başımıza geliyor. İnternet cafe de çalışıyordum yakın zamanda. Bu tarz sorunlar genelde elektrik kesintilerinden oluyordu. Sitem kurulumu ve güncel driverler ile hep çözmüşüzdür.

Tamam teşekkürler bir nebze su serptin içime. Nasıl bir kazmaysam oyun sırasında oturup güzel güzel oynayacağıma aa bu tuş neymiş böyle ilk defa görüyorum çat diye bas ondan sonra yanlış bir şey mi yaptım pc reset falan atınca fan düğmesi gibi sandım geri alınır umuduyla sen git bir daha bas iyice mal et sistemi sonra gel burada ağla. Merak aslında iyi bir şey insanın gelişmesini sağlar ancak merak yüzünden ileride umarım çok büyük sorunlar yaşamam :)

Yeni yüklediyseniz temiz kurulum yapın. Ancak uzun süredir kullanılan bilgisayarda format atmak daha zahmetli olabiliyor.
O yüzden bu gibi durumlarda önce "chkdisk /f" yapıp sistemin durumuna bakmak gerekli. Sistemsel hata ise "sfc /scannow" komutunu denemek lazım. Ayrıca diskiniz bozulduysa format atmak da çözüm olmayabilir.

Yeni yüklediyseniz temiz kurulum yapın. Ancak uzun süredir kullanılan bilgisayarda format atmak daha zahmetli olabiliyor.
O yüzden bu gibi durumlarda önce "chkdisk /f" yapıp sistemin durumuna bakmak gerekli. Sistemsel hata ise "sfc /scannow" komutunu denemek lazım. Ayrıca diskiniz bozulduysa format atmak da çözüm olmayabilir.
Dediğim gibi sistem yeni ancak yazdığınız komutlar tam olarak ney ve nereye yazacağız? Fazla bir şey anlamadım.

Arkadaş benim dediğim gibi önce sisteminin sağlığına bakıp onarmanı öneriyor. Bu komutları çalıştır'a yazıyorsunuz. Yani en sağlıklısı temiz kurulum kardeşim. Eğer sonradan kurduğunuz DX ve oyunun çalışması için gerekli olan visual programlarına zarar vermişsen onarma bir işe yaramaz. Teker teker driverlerini güncelle. Sorun çözülmezse format.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı