Çözüldü Kasanın üst kısmı fazla ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes_Kayikji

Centipat
Daha fazla  
RAM
32 GB RAM
Ekran kartı
Asus DUAL-RTX3050-O8G 8GB 128Bit GDDR6 LHR
Anakart
MSI Z590 Gaming Carbon Wifi
İşlemci
Intel Core I7 11700K
Merhaba, ben masa değiştirdim ve yeni masada kasayı masanın altına koydum. Fakat anakartın bir aparatı var Wi-Fi ve Bluetooth çekmek için ben onu kasanın üstüne koydum yapışıyordu manyetikle bayağı kaldı öyle sonra açtım PC'yi bir 5 dk takıldım sonra aşağı indirdim aparatı fakat kasanın üstü çok sıcak ama sadece o koyduğum kısım. Daha önce orası ısınıyor muydu bilmiyorum fakat masanın altında kasa çok sıkışık değil hatta kasanın arka kısmında kasanın içindeki hava üfleyen kısmı biraz çapraz bıraktım ki rahat üflesin fakat sıcak. Sizce aparat yüzünden mi yoksa normal mi? Sıvı soğutucu da var işlemci mi o kadar ısınıyor diyorum da işlemci yukarı kısımda nasıl olsun :D Söylemeyi unutmuşum kasanın üst kısmı dediğim yer toz geçirmesin diye bir şey var manyetik ve orda delikler var ya hava giriyor oradan ya da hava çıkıyor tam bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, ben masa değiştirdim ve yeni masada kasayı masanın altına koydum. Fakat anakartın bir aparatı var Wi-Fi ve Bluetooth çekmek için ben onu kasanın üstüne koydum yapışıyordu manyetikle bayağı kaldı öyle sonra açtım PC'yi bir 5 dk takıldım sonra aşağı indirdim aparatı fakat kasanın üstü çok sıcak ama sadece o koyduğum kısım. Daha önce orası ısınıyor muydu bilmiyorum fakat masanın altında kasa çok sıkışık değil hatta kasanın arka kısmında kasanın içindeki hava üfleyen kısmı biraz çapraz bıraktım ki rahat üflesin fakat sıcak. Sizce aparat yüzünden mi yoksa normal mi? Sıvı soğutucu da var işlemci mi o kadar ısınıyor diyorum da işlemci yukarı kısımda nasıl olsun :D söylemeyi unutmuşum kasanın üst kısmı dediğim yer toz geçirmesin diye bir şey var manyetik ve orada delikler var ya hava giriyor oradan ya da hava çıkıyor tam bilmiyorum.

Muhtemelen kullandığınız aparat o bölgeyi ısıtıyor.
Sistemin ısılarını AIDA64 ile kontrol edin yüksek olan ısı yok ise sorun yoktur.
Merhaba, ben masa değiştirdim ve yeni masada kasayı masanın altına koydum. Fakat anakartın bir aparatı var Wi-Fi ve Bluetooth çekmek için ben onu kasanın üstüne koydum yapışıyordu manyetikle bayağı kaldı öyle sonra açtım PC'yi bir 5 dk takıldım sonra aşağı indirdim aparatı fakat kasanın üstü çok sıcak ama sadece o koyduğum kısım. Daha önce orası ısınıyor muydu bilmiyorum fakat masanın altında kasa çok sıkışık değil hatta kasanın arka kısmında kasanın içindeki hava üfleyen kısmı biraz çapraz bıraktım ki rahat üflesin fakat sıcak. Sizce aparat yüzünden mi yoksa normal mi? Sıvı soğutucu da var işlemci mi o kadar ısınıyor diyorum da işlemci yukarı kısımda nasıl olsun :D söylemeyi unutmuşum kasanın üst kısmı dediğim yer toz geçirmesin diye bir şey var manyetik ve orada delikler var ya hava giriyor oradan ya da hava çıkıyor tam bilmiyorum.

Sistemin ısılarını AIDA64 ile kontrol edin yüksek olan ısı yok ise sorun yoktur.

Çözüm

Yani normalde 30 derece iken şimdi 34 derece civarı çok bir fark olmadı aparatı indirdim bilgisayarı kapatınca soğur geri diye düşünüyorum.

Arkada Valorant açıkmış 1 - 2 derece düştü (ana menüde oyun içinde değil)

Evet o aparat ısıtıyormuş. Bilgisayarı kapattım gece şimdi açtım buz gibi. Bir ara o aparat kasanın üstündeydi iyi ki bir şey olmadı sonra indirdim aşağıya.

Yeni konular

Geri
Yukarı