Kasanın yanına soda düşmesi sorun yaratır mı?

Emri

Centipat
Katılım
28 Ekim 2020
Mesajlar
1.095
Çözümler
2
Yer
Istanbul
Abimin elinde tabak falan vardı yani eli kalabalıktı sodayı da ağzıyla taşıyordu, bir anda kasamın yanında düşürdü sodayı kasaya gelseydi ne olurdu? Lütfen doğru cevaplar verin. Bilgisayar açıktı ve kapanmadı şu an bu yazıyı yazıyorum. Elim ayağım boşaldı.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Grooveagent

Hectopat
Katılım
2 Mart 2016
Mesajlar
447
Çözümler
1
Yanına düştüyse bir şey olmaz kapak açıksa içine temas ettiyse şu an için bir şey anlamazsın ilerleyen zamanda oksitlenme yapıp arızalara sebep olur.
Ama dediğim gibi kapak kapalı ve dışarıdan yanına düştüyse bir şey olmamıştır.
 

EnsarT57

Centipat
Katılım
31 Aralık 2020
Mesajlar
1.130
Çözümler
2
Hocam kasaya dökülmediyse bir sorun olacağını sanmıyorum. Hemen soda dökülen yeri silin ve bir dahakine daha dikkatli olun.
 

The Towande

Centipat
Katılım
1 Ocak 2021
Mesajlar
1.317
Makaleler
1
Çözümler
21
Modern kasalar genelde 4 ayağa sahiptir ve bu sayede yerden belli bir miktar yüksekte dururlar. Eğer sıvı direkt kasanın üstüne, önüne veya yan taraflarına döküldüyse sorun olabilir uzun vadede. Ancak, kasadan biraz uzakta dökülüp kasanın altına doğru ilerlediyse bir sorun olacağını düşünmüyorum. Her ihtimale karşı elektriği kesip parçaları çıkarıp inceleme yapabilirsiniz.
 
KS
Emri

Emri

Centipat
Katılım
28 Ekim 2020
Mesajlar
1.095
Çözümler
2
Yer
Istanbul
Her yeri kapalı ama üstünde ki toz filtresi yeri korkutuyor. Şu an CS:GO oynatıyor.
Kasa masanın üstünde duruyor abim odaya gelirken masaya değil yere düşürdü acaba üstünde ki toz filtresine sıçramış olabilir mi?
 
Yukarı