Kasaya ayağımın çarpması sonucu ses gelmemesi

MuratBurak

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün ayağımı kasaya çarptım ve kasa dondu. Tuştan yeniden başlattım. Açıldığında hoparlörün bağlı olmadığın gösteriyordu ve konu açtım. Neyse sürücü güncelle, onu sil bunu kur sonra bir daha kur derken çare bulamayınca 2 kere format attım ve düzelmedi. Ne yapacağım diye kara kara düşünürken hiçbir tuşa dokunmuyorken hoparlörün bağlı olduğunu göstermeye başladı ve düzeldi. Az önce yine ayağımı çarptım ve yine dondu, yine yeniden başlattım ve yine hoparlörün bağlı olmadığını gösteriyor. Bu neden oluyor olabilir? Yazılımsal olmadığını düşünüyorum, donanım kısmında ise kablolar olması gereken şekilde bağlı duruyor, Bu elektriksel bir problem olabilir mi?

Kasa: Thermalthake H15
Anakart: B150M Bazooka
İşlemci: i5 6500
Ram: Kingston Fury 8GB
PSU: Zalman ZM600-LX
İşletim sistemi: Windows 10

Güncelleme: Yine aynı şekilde çalışmaya başladı ne oluyor gerçekten anlamıyorum. Sorun çözülmüştür konu kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Af edersiniz ama okurken gerçekten sinir oldum, bir kere çarpsanız neyse de ikinci kez neden çarpıyorsunuz. Neden daha güvenli bir yere koymuyorsunuz kasayı ?

Her çarptığında milimetrenin bilmem kaçta biri kadar hareket ediyordur ve temas azalıyordur vs. demek istemiş. Elle o jakı kımıldat, seste değişim oluyor mu?
Sorun zaten çözüldü. İlk olduğunda jakı hareket ettirmiştim ve değişim olmamıştı.

Af edersiniz ama okurken gerçekten sinir oldum, bir kere çarpsanız neyse de ikinci kez neden çarpıyorsunuz. Neden daha güvenli bir yere koymuyorsunuz kasayı ?
Daha güvenli bir yer derken neyi kastediyorsunuz? Küçük ayak parmağınızı ilk çarptığınız zaman adımlarınıza dikkat ettiniz ve o andan sonra hiç parmağınızı çarpmadınız mı? Konuyu uzatmamak için konuya yazmadım ama ilk seferinde ayağım bu sefer ise kasanın yanında duran sehpanın üzerindeki kolonya şişesi düşüp çarptı. Kedim düşürdü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı