Kasaya dokununca elektrik çarpıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor

Yer
Azerbaycan, Bakı, Abşeron, Mehdiabad
Kasaya dokununca elektrik çarpıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. Sabah sabah beni kendime getirdi😊
Voltaj ölcümü yaptım. Plastik kavrama oluklu tornavida 100-500V AC voltmetre.

20220124_064709.jpg

20220124_064543.jpg

20220124_064919.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Kontrol kaleminin gösterdiği ve kasaya diğer el temasınızda hemen kaybolan elektrik türü statik elektriktir. Kasanıza toprak hattının gelip gelemediğini, ara uzatmalı prizlerde elektrik yokken avometreyle omaj ölçümü yapıp dikkatli bir takiple kontrol edin. Evinizde toprak hattı çok zayıf veya hiç yoksa yetkili bir elektrikçiye toprak hattını çektirin. Kolay gelsin.

Merhaba. Kontrol kaleminin gösterdiği ve kasaya diğer el temasınızda hemen kaybolan elektrik türü statik elektriktir. Kasanıza toprak hattının gelip gelemediğini, ara uzatmalı prizlerde elektrik yokken avometreyle omaj ölçümü yapıp dikkatli bir takiple kontrol edin. Evinizde toprak hattı çok zayıf veya hiç yoksa yetkili bir elektrikçiye toprak hattını çektirin. Kolay gelsin.
Teşekkür ederim sağolun.cevaplamanız için. toprak hattı var'mış öğrendim calışyormuş. 2 metre uzatmalı priz bağlı bilgisayar. ama biraz evvelden elektirik yok oldu artık carpmyor.😊

Dokunma ile kasanız artık çarpmıyorsa PC 'nizin toprak hattı girişi, sıkıntılı şekliyle gelen bağlantı halinden kurtulup sağlıklı duruma geri dönmüş demektir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı