Kasaya ekstra fan ekleme

Baybora Uğur

Kilopat
Daha fazla  
Bugün satın aldığım Cooler Master JetFlo ürününü 3. fan olarak ekleyemedim. 2 adet fanım vardı ön ve arka kısımlarda biri anakarta bağlı diğeri ise PSU tarafında bir yere bağlıydı. Ben 3. fanı nasıl bağlayacağımı bilemediğim için arka kısımdaki fanı söküp bu ürünü yerleştirdim. 3. fanı kasaya nasıl ekleyebilirim? Ek fan slotu kasanın yan kapakçığında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız ne? Ölçüleri uyumlu mu? Eğer öyleyse diğer fanları taktığınız gibi takabilmeniz gerek.

Kasanız ne? Ölçüleri uyumlu mu? Eğer öyleyse diğer fanları taktığınız gibi takabilmeniz gerek.
Hocam uyumlu 3 fanı da takabiliyorum kasaya monte olarak ama 3. Fanın güç bağlantısını yapamadım.

Sistem bileşenlerinizi yazarsanız yardım edebiliriz. Özellikle de anakart ve kasa. :)
I5 6400
H110m-D
Asus R9 380
Wd 10EZEX hard disk
Zalman Zm-600 güç kaynağı
Deep Cool Smarter siyah kasa.

Anakartınızın markasını söyleseniz. Bakalım kaç fan girişi var. En kötü molex ile bağlarsınız yada fan çoklayıcı alabilirsiniz.

Şimdi baktım anakartınız 2 fan destekliyor. 1 işlemci 1 tane de kasa fan girişi var.

1 x USB 3.1 Gen 1 connector(s) support(s) additional 2 USB 3.1 Gen 1 port(s) (19-pin)
2 x USB 2.0 connector(s) support(s) additional 4 USB 2.0 port(s)
1 x TPM header
4 x SATA 6Gb/s connector(s)
1 x CPU Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
1 x Chassis Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
1 x S/PDIF out header(s)
1 x 24-pin EATX Power connector(s)
1 x 4-pin ATX 12V Power connector(s)
1 x Front panel audio connector(s) (AAFP)
1 x System panel(s)
1 x Clear CMOS jumper(s)

Size şu 2 ürünü önerebilirim.
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı Pwm Çoklayıcı Kablo - n11.com

Molex 4 Pin To 3 Pin Fan Konnektör Soket Çevirici Kablo - n11.com

Anakartınızın markasını söyleseniz. Bakalım kaç fan girişi var. En kötü molex ile bağlarsınız yada fan çoklayıcı alabilirsiniz.

Şimdi baktım anakartınız 2 fan destekliyor. 1 işlemci 1 tane de kasa fan girişi var.

1 x USB 3.1 Gen 1 connector(s) support(s) additional 2 USB 3.1 Gen 1 port(s) (19-pin)
2 x USB 2.0 connector(s) support(s) additional 4 USB 2.0 port(s)
1 x TPM header
4 x SATA 6Gb/s connector(s)
1 x CPU Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
1 x Chassis Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
1 x S/PDIF out header(s)
1 x 24-pin EATX Power connector(s)
1 x 4-pin ATX 12V Power connector(s)
1 x Front panel audio connector(s) (AAFP)
1 x System panel(s)
1 x Clear CMOS jumper(s)

Size şu 2 ürünü önerebilirim.
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı Pwm Çoklayıcı Kablo - n11.com

Molex 4 Pin To 3 Pin Fan Konnektör Soket Çevirici Kablo - n11.com
Çok teşekkürler, çoklayıcı bir ürün alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı