Kasaya Ekstra Fan Takmak İçin Ne Yapılmalı?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar, ben kasama ekstra fan takmak istiyorum. Kasam Dark Guardian RGB, şu anda fabrika çıkışlı haliyle aynı olan önde 3 arkada 1 tane olmak üzere 4 tane fan var. Ek olarak üste 2 adet 140mm'lik veya 2 adet 120mm'lik fan, alt kısımda güç kaynağının bulunduğu kısma da 2 adet 120 mm'lik fan takmak istiyorum. Fan başına 60 TL olmak üzere 4 adet fan önerisi yapabilir misiniz? Mümkünse 2 tanesi 140 mm 2 tanesi 120 mm olmak üzere. LED şart değil fakat olacaksa kırmızı olursa çok iyi olur. Ayriyeten benim bu fanları takmak için ek bir aparat vb. gerekiyor mu? Gerekiyorsa o ürünün de linkini verebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Anakartınızda giriş varsa gerekmiyor. Orada yer yoksa güç kaynağına bağlamak için gerekebilir. Sadece vidaları sıkıyorsunuz ve kabloyu takıyorsunuz. Fan önerisini diğer arkadaşlar yapsın. Güncel modellere pek bakmadım bayağıdır.
Anakartım B450M-H modeli. Şu anda 4 fan olduğu için anakarttaki girişin yetmeyeceğini düşünüyorum. PSU'da o kadar giriş var mı onu da bilmiyorum. Çoğaltıcı önerisi bunun için istedim.

Anakartım B450M-H modeli. Şu anda 4 fan olduğu için anakarttaki girişin yetmeyeceğini düşünüyorum. PSU'da o kadar giriş var mı onu da bilmiyorum. Çoğaltıcı önerisi bunun için istedim.
Kasanın fan çoğaltıcı kısmı zaten var. Kablolama kısmında olması lazım. Kaç fan takılabileceğine bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı