Kasaya fan takviyesi yaptıktan sonra ekran kartı sıcaklığı düşer mi?

Kalipsogen

Hectopat
Arkadaşlar, kasaya fan almayı düşünüyorum daha önce de konu açtım. Burada internet kafe sahibi birisine sordum kasamın havadar olduğunu fan takviyesi yapsam da düşmesinin zor olduğunu söyledi. Kasasına fan takviyesi yaptıktan sonra ekran kartı sıcaklık değerlerinde düşüş yaşayan var mı? Varsa kaç derece düşüş yaşadı? Yazarsanız sevinirim. Kasam bu https://www.hepsiburada.com/aerocoo...uncu-kasasi-ae-aeroengine-rgb-pm-HB00000GOZAG. İçinde 2 adet fan var biri önde biri arkada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol alt tarafa ekran kartına üfleyecek şekilde takabilirsiniz. Yani ekran kartı fanlarının altındaki yere. Düşürecektir sıcaklığını.

Fan yanlış sirkülasyona sebep olursa azalma yerine sıcaklık artar. Diğer bir konu ise PSU yeterince beslemez ise yine ne yapsanız sıcaklık artacaktır.

Sanmam.Bana kalırsa 1 tane güçlü egzoz fanı ve aynı şekilde 1 tane de ön fanın kasayı soğutması lazım.Eger sogutamiyorsa kasanın hava akışı yetersizdir.Ayriyeten öne ilave fanın pek bir yararı olmaz.

Sol alt tarafa ekran kartına üfleyecek şekilde takabilirsiniz. Yani ekran kartı fanlarının altındaki yere. Düşürecektir sıcaklığını.

Hocam sol atta güç kaynağım var yine de oraya taksam etkisi olur mu?
Sanmam. Bana kalırsa 1 tane güçlü egzoz fanı ve aynı şekilde 1 tane de ön fanın kasayı soğutması lazım. Eger sogutamiyorsa kasanın hava akışı yetersizdir. Ayriyeten öne ilave fanın pek bir yararı olmaz.

1 ön 2 tane de üste diye düşünmüştüm hocam.
Belki 1-2 derece.

3 tane fan ekleyecektim toplamda 1-2 derece mi düşüş yaşarım?
Net bir şey söylenemez ama faydası olacaktır.

Daha önceden deneyimleyen varsa daha net bir şey söyler diye açmıştım konuyu.
Fan yanlış sirkülasyona sebep olursa azalma yerine sıcaklık artar. Diğer bir konu ise PSU yeterince beslemez ise yine ne yapsanız sıcaklık artacaktır.

Hocam videolara baktım fanların ne şekilde yerleştirileceğini falan biliyorum yanlış sirkülasyon oluşturmam :D.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı