Kasaya maden suyu döküldü

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Küçük kardeşim bilgisayarın üst mıknatıslı toz filtresinden içeriye maden suyu döktü. Toz filtresi maden suyunun bir kısmını engellemiş ama yine de içeri gitti. Ekran kartının bir kısmına, anakartın yarısına ve PSU'ya dökülmüş. Döküldüğü an direkt fişi çekip ters çevirdim sonra atlet ile fazla maden sularını emdim. Biraz da kurutma makinesi tuttum.
En son olarak da ekran kartını söküp kasa ile birlikte ters bir şekilde peteğin yakınına koydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam elinizde termal macun bulunuyor mu soğutmayı söktükten sonra tekrar uygulama yapmak için eğer bulunuyorsa bir kontrol etmenizde fayda görüyorum işinizi garantiye alın.

Arkadaş pirinç koymuş anakart üzerine öyle yaparsa pirinçler yerinde durmayacaktır(ilk defa pirinç basan birisini gördüm anakartına)

Hocam o an ki telaş ile ne yaptım.

Hocam kasayı ters çevirmeniz daha iyi olur bence. Eğer yatay kalırsa zor kuruyabilir.

Hocam PSU alt tarafında sanırım kasanın PSU'nun fanı dik pozisyondayken üst tarafamı bakıyor sıvı girebilecek şekilde ise onu da bir kenara almanızda fayda var gibi.
Kasa dik iken PSU'nun fanı aşağıya bakıyor.
IMG_20230205_011134.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı