Kasaya su döküldü ve görüntü gelmiyor

Sekosese

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Yaklaşık bir saat önce kasanın üst ızgarasının olduğu yere su döküldü, PC bir tepki vermedi döküldüğü an, hemen kapattım güçten çektim kasayı açtım, açtığımda ekran kartının üstüne 5-10 damla su vardı kuruladım fön makinesi tuttum tekrar fişe takınca görüntü gelmedi, işlemcinin ve ekran kartının fanları çalıştı, farklı bir seste çıkmadı, şimdi kurumaya bıraktım, ne yapmam lazım kaç saat beklemem gerek? İş için kullandığım bir bilgisayar çok zor duruma düştüm, tekrar çalıştırdığımda yine görüntü gelmezse ne yapmam gerek? Çok moralim bozuldu.

Son düzenleme:
Yaklaşık bir saat önce kasanın üst ızgarasının olduğu yere su döküldü, PC bir tepki vermedi döküldüğü an, hemen kapattım güçten çektim kasayı açtım, açtığımda ekran kartının üstüne 5-10 damla su vardı kuruladım fön makinesi tuttum tekrar fişe takınca görüntü gelmedi, işlemcinin ve ekran kartının fanları çalıştı, farklı bir ses te gelmedi, şimdi kurumaya bıraktım, ne yapmam lazım kaç saat beklemem gerek? İş için kullandığım bir bilgisayar çok zor duruma düştüm, tekrar çalıştırdığımda yine görüntü gelmezse ne yapmam gerek? Çok moralim bozuldu.
Oksitlenme çok muhtemel.

Keşke hiç çalıştırmayıp direkt kurumaya bıraksaydın. İşlemci - RAM - ekran kartı bunları soketlerinden çıkar. O şekilde kurula.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oksitlenme çok muhtemel.

Kuruyunca düzelme ihtimali yok mu hocam? Ne kadar beklemem lazım tekrar güce takmak için.

Keşke hiç çalıştırmayıp direkt kurumaya bıraksaydın. İşlemci - RAM - ekran kartı bunları soketlerinden çıkar. O şekilde kurula.

İlk kez başıma geldi ekran kartının olduğu yere biraz gelmiş, ne kadar beklemem lazım hocam tekrar güce takmak için, kuruyunca düzelme ihtimali nedir?

Kontak temizleme spreyi kullanarak söktüğünüz parçaları temizlemenizi tavsiye ederim.
Parçaların söküp kurulanması önemli. Termal macunu tekrar birleştirirken yenilersiniz.

Fön makinesı sıcak üflemiyordur umarım. Bazı parçalara zarar verebiliyor.

Kontak temizleme spreyi kullanarak söktüğünüz parçaları temizlemenizi tavsiye ederim.
Parçaların söküp kurulanması önemli. Termal macunu tekrar birleştirirken yenilersiniz.

Fön makinesı sıcak üflemiyordur umarım. Bazı parçalara zarar verebiliyor.
Yok hocam sıcakta çalıştırmadım parçalarıda söktüm kaç saat beklemem gerek tekrar güç vermek için ?
Konu güncel, bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı